понеділок, 16 травня 2016 р.

Перемога Джамали - трохи аналітики.

Подією року стала перемога Джамали на конкурсі Євробичення-2016 з піснею "1944".  Кілька слів про пісню. 

Тональність - соль-мінор.

Діапазон голосу: g - f^3. Дві октави з септимою! Навряд чи музична література знає щось подібне...Форма: Вступ (награш на зурні)-Куплет_1-Приспів-Куплет_2-Приспів-речетатив-Приспів.  Досить типова як для естради... Проте куплет_1 іде в малій октаві, наступні - в першій-другій, а фінал  відзначається дуже примхливою імпровізацією голосом з виходом на фа третьої октави.

Гармонія: І куплет і приспів засновані на послідовності   T-VI-К-Т.  Лише три функції причому усі близькі тонічній. Цілком в руслі сучасної тенденції до мінімалізації...


Аранжування: надзвичайно прозоре, імовірно щоб підкреслити усі достоїнства і індивідуальність голосу Джамали -  лише три пласти: бас, перкусія, зурна, яка включається епізодично, і бек-вокал який або епізодично включається в октаву або йде як основа, на яку нашаровується імпровізація.

Для порівняння австралійка Дамі Ін (2-е місце) мала діапазон g - e^2 (октава+секста), дещо схожу до пісні Джамали драматургію, втім набагато примітивнішу вокальну партію (приблизно на одному рівні з Лазарєвим).Росіянин Лазарєв (3-є місце) мав діапазон fis-a^1 (тобто втричі вужчій, ніж у Джамали), більш накручене аранжування і розгалужену гармонічну основу з тональним зсувом в останньому куплеті, що очевидно мало компенсувати бідність голосу соліста.Тож, на наш погляд, перемога Джамали цілком заслужена.

До речі цікавий факт - і Руслана, переможниця Євробачення-2004. і Джамала - обидві мають консерваторську освіту. Руслана закінчувала Львівську консерваторію, Джамала - Київську.

А тепер кілька карт. 

За Україну голосували переважно глядачі сусідніх з нами країн, втому числі Московії, а також Франція:

Автор карти - Василь Бабич [1]
Думка журі в таких країнах як Московія і Чехія дуже відрізнялась від думки глядачів цих країн. Очевидно тут далися взнаки політичні причини:
Автор карти - Василь Бабич [1]
З території України більшість голосів було віддано за представника Московії, трохи менше - до Азербайджану і Польщі.
Автор карти - Василь Бабич [1]

А це карта протистояння Джамала vs Лазарєв. Країни, яким більше сподобалась Джамала відмічені синім, шанувальники Лазарєва - червоним.

Карта російського видання ЛІГА.net [2]
І історична фотка з мавпами.
Джерело [5], автор невідомий


Наступне Євробачення проводитиметься в Україні. Вангуємо неабиякий розпил бюджету, до якого вже захотіли долучитися щонайменше 6 міст - Київ, Одеса, Львів, Дніпропетровськ, Херсон  [3] та Ужгород [4]

Джамалі щиро вдячні за прекрасну пісню і бажаємо успіхів!  

Півтон Безвухий

Немає коментарів:

Дописати коментар