субота, 6 лютого 2016 р.

Кирило Карабиць - генеральний музичний директор Німецького національного театру

Минулої середи Кирило Карабиць офіційно був представлений як новий генеральний музичний директор Німецького національного театру і головний диригент Державної капели у Ваймарі. Український диригент, якого генеральний інтендант театру Хаскі Вебер охарактеризував як «представника нової генерації диригентів, що несе нові ідеї», почне виконувати свої обов'язки в сезоні 2016/2017 і пробуде на цій посаді три роки. Під час церемонії в Ваймарі Кирило Карабиць пообіцяв, що в своїй діяльності буде в першу чергу прагнути до культурного обміну між Сходом і Заходом. Крім того новий генеральний музичний директор ваймарського театру зацікавлений у співпраці з сучасними композиторами і солістами, що спеціалізуються на нову музику. Про це повідомляє німецький канал MDR.


Німецький театр у Ваймарі - один з найвідоміших театрів Німеччини. Його капельмейстерами свого часу були Ференц Ліст і Ріхард Штраус. Тут відбулися прем'єри багатьох знакових творів музичної культури, серед яких «Тангейзер» Ріхарда Вагнера, низка симфонічних творів Гектора Берліоза, симфонічні поеми «Дон Жуан» і «Смерть і просвітлення» Ріхарда Штрауса, опера «Гензель і Гретель» Енгельберта Гумпердінка. Ваймарська державна капела, об'єднана з театром в єдину структуру, є єдиним в Тюрінгії оркестром А-класу (найвищий рівень в класифікації німецьких оркестрів).

Нагадаємо, що Кирило Карабиць є одним з найуспішніших українських диригентів, які зробили кар'єру на Заході. За його плечима - співпраця з Борнмутським симфонічним оркестром в статусі першого диригента і головного диригента, звання «Диригент року» Королівського філармонічного товариства, проекти з Клівлендським оркестром, Філадельфійським оркестром, Королівським філармонічним оркестром, Національним симфонічним оркестром Італійського радіо, філармонічним оркестром Страсбурга, Національним оркестром Франції, Національним оркестром Бельгії, Малазійським філармонічним оркестром, філармонічним оркестром Осло, Резиденц-оркестром і Симфонічним оркестром Бі-Бі-Сі, співпраця з молодіжним оркестром I, CULTURE. У нинішньому сезоні крім музичного керівництва Deutsches Nationaltheater & Staatskapelle Weimar Карабиця чекає дебют в Німецькій опері Берліна і Державній опері Штутгарта.Дебютом Карабиця в Ваймарі стане прем'єра нової версії «Нюрнберзьких майстерзінгерів» Ріхарда Вагнера, яку намічено на листопад 2016 року.

Джерело: портал "Чернозем"

Немає коментарів:

Дописати коментар