неділю, 3 вересня 2017 р.

Закон 955-Vlll і подвійні стандарти Національної опери

Головні спеціалісти (художній персонал) Національної опери України досить вправно обійшли Закон 955-VIII. Про це свідчать накази генерального директора Театру Чуприни П.Я., що були отримані на запит Голів вільних профспілок, що діють в ДП «Національна опера України», відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».


Раніше ми вже писали про конфліктну ситуацію в Національній опері у зв'язку з прийняттям ганебно відомого законопроекту 2699 (який став законом 955-VIII).  Згідно букви, цей Закон мав би поширюватися на всіх без винятку творчих працівників театрів, втім, як виявляється, як сказав би Дж. Орвелл, усі митці театру рівні, але деякі рівніші.


Справа в тому, що згідно перехідних положень Закону 955-VIII, "з працівниками художнього та артистичного персоналу, які перебувають у трудових відносинах з державними та комунальними закладами культури, протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом укладається контракт строком від одного до трьох років без проведення конкурсу". Оскільки закон був підписаний 28 січня 2016, "протягом одного року" означало - до 28 січня 2017.

Натомість, як виявилося, головний режисер цього театру, Анатолій Солов'яненко, і досі працює
на підставі наказу директора театру від 2011 року. Ось скани документів:Тобто на Анатолія Анатолійовича дія Закону 955-VIII не поширюється. Є і інший цікавий нюанс. Виявляється, А.Солов'яненко опанував музичну режисуру усього за два роки - між 2005 і 2007 роком. 

 Чи можна вважати музичну режисуру настільки легкою спеціальністю, що нею можна опанувати за два роки - залишимо питання відкритим.

Подібним чином вимоги закону 955-VIII оминули і головного диригента театру Миколу Дядюру. Ось скани:
 


Джерело інформації - Група 955-VIIIНемає коментарів:

Дописати коментар