неділю, 19 липня 2015 р.

Харківська філармонія перепрофілюється на терапевтичний заклад


Харківська філармонія .
Фото - MisisN з Вікісховища. CC BY-SA 3.0
 У новому, 87-му сезоні харківська філармонія вирішила влаштувати для харків'ян сеанси музикотерапії. Як розповів директор і головний диригент Харківської обласної філармонії Юрій Янко, старт нового сезону буде дано 18 вересня проектом «Янко-шоу».


Ми вирішили продемонструвати музикотерапію в дії, оскільки впевнені, що класична музика не тільки геніальна, але й цілюща, — говорить головний диригент. — При правильному застосуванні сила живих звукових вібрацій виявляє сприятливий вплив на тіло, розум і дух людини. Програма розрахована на сім концертів-сеансів, вона гармонізує ваш організм, позбавить від дратівливості, депресій, безсоння, меланхолії, тривожності і напруженості.
Наступна програма теж має психологічний ухил: у філармонії затівають цикл мотивуючих концертів для досягнення цілей. Спеціально розроблені п'ять програм, що обіцяють запрограмувати глядачів на удачу, надихнути на самовдосконалення і втілення мрії.

Ще один проект філармонії буде спрямований на тих, хто раніше цурався класики. Кожен, хто не знайомий з класичною музикою, повинен потрапити на «правильний» концерт, вважають у філармонії, тому для початківців меломанів спеціально підібрали симфонічну, органну, вокальну, інструментальну і хорову музику, яка покликана надихнути новачків і викликати у них бажання слухати класику знову і знову.


Четвертий прем'єрний проект нового сезону «Дитина +» передбачає цикл пізнавальних концертів для дітей 6-11 років та їх батьків.

Ці програми з лікування музикою проходять у нас не вперше, але в наступному сезоні будуть перевірені часом музичні цикли, які відповідатимуть медичним вимогам і побажанням психологами. Ці теми в світі вивчають науково-дослідні інститути, по них написані дисертації, - говорить Юрій Янко. - Ми спираємося насамперед на наукову думку і саме з цієї точки зору ці програми будуть організовані, як заняття фітнесом, коли початківця поступово готують до значних навантажень. Якщо у людини великі життєві і кар'єрні цілі, він повинен сяяти в усьому і хоча б трохи розбиратися в мистецтві.   


Організатори програми не сумніваються, що після відвідування нових музичних циклів класика увійде в життя харків'ян і попереджають: «Обережно, класична музика викликає звикання».

Джерело: Вєчєрній Харьков

P.S.  Редакція "Музичної скрині" щиро бажає, щоб піар-хід харківських колег виявився вдалим, а також рекомендує завести україномовну сторінку сайту філармонії поряд з російськомовною, все-таки Харків - це Україна.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар