середу, 4 вересня 2019 р.

RIP Комітетові з питань культури і духовності

29 серпня 2019р. Верховна Рада визначила повний перелік комітетів Верховної ради України. Комітету з питань культури і духовності в ньому  немає. 

Відповідна постанова була прийнята 299 голосами, до голосів «слуг» долучилися депутати «Батьківщини» і частина позафракційних. 

Те що Слугам питання культури і духовності не актуальні, це зрозуміло. Але віддамо шану нашому покійнику і згадаємо, що він зробив для нас, музикантів, протягом аж 5 років під керівництвом пана Княжицького.

Перший, резонансний закон - це звичайно наш сумнозвісний  №955-VIII від 28.01.2016 р. Згідно з цим законом тепер усі митці працюють за контрактами терміном на 1-3 роки, після чого їх доля залежить виключно від настрою керівництва. Гадаємо, завдяки цьому закону «ЄС» не дорахувався принаймні кількох тисяч голосів митців на виборах. 


І другий —  це закон про «Про забезпечення функціонування української мови як державної».  Для нас було і лишатиметься загадкою, чому з прийняттям цього закону тягнули так довго. Прийняли його аж в останні дні правління Порошенка, і те в такому вигляді, що фактично діяти він і не почав. Чи почне — теж питання.

Ще були закони, які стосувалися українського кінематографу. Чи побільшало завдяки ним українських стрічок на наших телеекранах, чи в наших кінотеатрах — судіть самі. 

І ще був закон, який стосувався введення квот на україномовні пісні на радіо. Але він активі іншого комітету, того що «з питань свободи слова та інформаційної політики». 

До речі, пан Княжицький і зараз у Верховній Раді. Він пройшов по одномандатному округу №116 у Львові, де переміг колишню свою колегу по комітету і однодумицю Ірину Подоляк, а також незабутню націоналістку Ірину Фаріон. Тепер сидить на гальорці і милується 250-ма потилицями слуг. З чим ми його і вітаємо.


А комітетові побажаємо реінкарнації у кращі часи, і бажано в кращому складі. 

Півтон БезвухийНемає коментарів:

Дописати коментар