понеділок, 16 вересня 2019 р.

Петиція щодо відновлення субвенцій мистецьким школам зареєстрована на сайті ВРУ

На сайті Верховної ради України зареєстровано петицію «Про приведення у відповідність норм законодавства, надання освітньої субвенції закладам спеціалізованої позашкільної освіти( в тому числі початковим мистецьким школам) комунальної власності!»


В петиції просять внести доповнення до п.1 ст. 103-2 Бюджетного кодексу України (документ 2456-VI), підпунктом 9 у якому визначити, «заклади спеціалізованої позашкільної освіти комунальної власності». Такі доповнення Бюджетного кодексу України повністю відповідають п.8 ст.21 Закону України «Про освіту», п. 5 ст. 26 Закону України «Про позашкільну освіту».


Якщо коротко - субвенція, це кошти з державного бюджету, які школа могла би отримати у випадку, коли коштів з місцевого бюджету замало. Це актуально в першу чергу для музичних шкіл у маленьких містах і селах, де все що можна було поцупити вже давно поцупили, а після закриття шкіл для людей не залишиться нічогісінько окрім 95 кварталу по бидловізору.


До речі про субвенцію говорилось давно і багато. Зокрема у дослідженні Громадської ради при Мінкульті, було показано, що 93,8% опитаних підтримують ідею запровадження субвенції. На жаль, минулий мінкульт успішно ігнорив цю ініціативу, бо надто був захоплений реформаторською діяльністю. 

Однак склалось так, що реформи не принеси щастя ані самим музичним школам, які і надалі перебувають під загрозою скорочень, але і пану Нищуку, який з тріском вилетів з крісла, щойно прийшов новий уряд.

Підписати петицію може кожен бажаючий. Для цього треба зареєструватись на сайті Верховної ради (тим, хто вде зареєструвався - увійти в обліковий запис) і натиснути кнопочку «підписати».

Адреса петиції тут - https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/6526 

Збір підписів триватиме до 12 грудня 2019.

Якщо петиція набере необхідні 25 000 голосів, це свідчитиме про те, що мистецькі школи потрібні суспільству, і уряд розумітиме, що ігнорування проблем мистецьких шкіл і просування нікому не потрібних реформ може закінчитися для них на наступних виборах так само безславно, як це трапилось із паном Нищуком і його колегами по Кабміну.

Півтон Безвухий  

Немає коментарів:

Дописати коментар