пʼятницю, 10 травня 2019 р.

Міністр культури - серед кавалерів ордена Ярослава Мудрого

Міністр культури України Євген Нищук нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня. Відповідний указ з’явився на офіційному сайті Адміністрації Президента.

Євген Нищук став 17-м українським міністром, удостоєним цієї почесної нагороди. Серед кавалерів ордена також колишні міністри культури Оксана Білозір та В’ячеслав Кириленко, а також В. Мазур, Є. Марчук, Ю. Звягільський,  І. Заєць, Ю. Іоффе, О. Комісаренко, О. Лавринович, В. Онопенко, С. Осауленко, С. Осика,  В. Рибак, П. Тронько, С. Тулуб, І. Юхновський,  В. Яцуба.

«Музична скриня» вітає пана Євгена з почесною відзнакою і бажає не забувати про свої досягнення на посаді, зокрема:
  • участь у розробці скандально-відомого законопроекту 2669,  який врешті-решт таки став Законом 955-VIII і суттєво звузив права працівників закладів культури (зокрема ми писали про те, як цей Закон працює в Національній опері);
  • саботаж реформи друкованих видань, що призвів до закриття і потім вимушеної перереєстрації низки видань культурологічного напрямку, зокрема «Культура і життя», «Музика», «Кримська світлиця» та інших.
  • початок реформування системи початкової мистецької освіти, яка вже неодноразово викликала спротив громадськості, а нещодавно змусила до написання петиції щодо скасування наказів міністра.
Нагадаємо, що V ступінь — це найнижчий із 5-ти ступенів ордена князя Ярослава Мудрого. Проте згідно зі Статутом цього ордену, вже через три роки кавалер може отримати 4-й ступень, потім 3-й і так далі. Орден  князя Ярослава Мудрого не виключає можливості отримати Героя України, як свого часу це зробили колишні міністри С. Тулуб, Ю. Звягільський та І, Юхновський. 


Півтон Безвухий

Немає коментарів:

Дописати коментар