неділю, 14 травня 2017 р.

Євробачення-2017 - ч.ІІ - Перемагає джаз!

Отже, переміг португалець Сальвадор Собраль з піснею Amar pelos dois ("Кохати за двох").   Пісня як завжди про кохання (пацан просить свою кохану повернутись, і врешті каже, що якщо ж твоє серце не схоче палати пристрастю і страждати, моє кохатиме за двох). Це перша перемога Португалі на Євробаченні за всі 60 років існування конкурсу.

Але що нам дуже сподобалось - це класичне джазове аранжування.
Пісня відкривається звучанням струнного оркестру, надалі співак співає в супроводі фортепіано, яке грає джазовими гармоніями (досить широкий арсенал нон-, ундецим-акордів та альтерацій), надалі фортепіано і струнні поєднуються. Здається, такого роду пісні не перемагали на Євробаченні ще з 1960-х. Приємно.

Голос правда у співака слабенький. Але він десь компенсується тонким нюансуванням. Це особливо чутно у версії пісні у виконанні дуетом з Луїзою, яка таким  тонким нюансуванням не володіє. Отже, вітаємо переможця! І обережно так висловимо оптимізм щодо повернення публіки до хорошої музики.

«той факт, що на Євробаченні переміг португалець з ПІСНЕЮ підтверджує, що десятиліття «розкручування» телевізійними компаніями ідеології візуальних мега-шоу, кліпмейстерства, віртуального простору - не спрацювало!»


Друге місце посів болгарин, а точніше росіянин болгарського походження Крістіан Костов. Ще до виступу цей співак прославився тим, що встиг, так само як і росіянка Юля  Самойлова відвідати окупований Крим. На жаль громадські активісти надто пізно з'ясували цю обставину, і він таки успішно перетнув кордон. СБУ натомість виправдовувалась тим, що тоді, в червні 2014, мовляв, питання не було законодавчо врегульоване, а сам Костов був неповнолітнім.

Щодо самої пісні - вона досить вправно списана з пісні Timbaland - "Apologize" , тобто не так щоб плагіат, але схоже аранжування, схожий гармонічний хід (E♭-D6-Cm-A♭  - E♭-D6-Cm-A♭), подібний принцип розгортання мелодики від терцієвого діапазону з подальшим характерним виходом на b1 -  все це вказує на несамостійність мислення автора пісні.
Пісня, до речі про безлад і російський пофігізм - «і навіть коли нема куди бігти, наша любов недоторкана».
Трєте місце з великим відставанням по очках від перших двох посів учасник із Молдови з піснею гурту Sunstroke Project «Hey mamma». Поруч з вокалістом тут солювали скрипка і саксофон, завдяки чому звучання пісні трошки віддавало джазом і фольком, але звичайно як в композиційному відношенні, так і у виконавському нюансуванні учасник програвав португальцю. Хоча українські телеглядачі віддали 12 балів саме йому, тоді як португальцю - 10.

Велику симпатію українці виявили до білорусів. Найвищий бал від журі (12 балів) та третій результат від телеглядачів (8 балів). Білоруси порадували тим, що виконали пісню білоруською мовою. Пісня дуже світла і позитивна.І на останок, щоб ви оцінили усю велич конкурсу Є-бачення, до Вашої уваги - колекція плагіатів, зібрана нашими колегами з-за порєбріка. Слухаємо з 30 секунди і насолоджуємося.


Півтон Безвухий.
Дозволено поширення на умовах cc by-sa 4.0

Див. також 
ч.І - Євробачення. Антологія лажі.

Немає коментарів:

Дописати коментар