понеділок, 8 травня 2017 р.

Євробачення-2017 - Ч.1 - Антологія лажі.

У Києві стартувало Євробачення. Про співаків поки що писати рано, тому напишемо про підготовку. Тут виявилося багато цікавого.  

Бюджет. На підготовку до Євробачення-2017, що проходить у лівобережній частині Києва, кабмін виділив 450 млн гривень  і ще 18 млн з київського бюджету . Для порівняння - на діяльність усіх українських національних колективів, філармоній та державних цирків у бюджеті цього року передбачено 537 млн, тобто приблизно стільки ж. Уявляєте, одненьке Євробачення з'їдає грошей стільки ж, скільки 25 філармоній, 10 національних колективів і 17 цирків разом узяті за рік!!! Не дивно, якщо на одну тільки килимову доріжку півмільйона викинули.

Тепер подивимося як відбувається підготовка. Хронологічно.

Інфраструктура. З 23 квітня по 5 травня "ремонтували" виходи з Лівобережної. Виходи почергово перекривали, при цьому змінили рух маршрутів наземного транспорту таким чином, що з Воскресенки і Троєщини до Лівобережки прямих маршрутів не лишили зовсім. До речі, виходи вже відкрили, а транспорт і досі на Лівобережку з Троєщини не йде. Певно щоб не повадно було троєщинцям на конкурс їздити. А що стало з виходом? А нічого, просто замість креативної зеленої кераміки вліпили буденну сіру


Гонорари. 3 травня з'явилася інформація про те, що Джамала за свій виступ отримає 986 тис. грн, а Руслана - 394 тис.  Так, це за один виступ - тобто за 5 хвилин роботи на телекамеру. Для порівняння зарплати музикантів в національних колективах  - 10-15 тис. грн на місяць, викладачів у дитячих музичних школах -  4-5 тис. грн.. Можна поцікавитися зарплатою лікарів, які рятують нам життя, або військових, які ціною власного життя стримують аргесора - порівняння буде аналогічним.


Квитки. І нарешті квитки на Євробачення. Ціна на квитки починається приблизно з 199 грн і простягається до 39 тисяч. Не знаю, кому охота викидати такі гроші на попсу, але є і інший неприємний нюанс. Квитки друкуються... російською мовою,


Дерибан. Нам невідомі достеменно усі статті витрат бюджетних коштів, але повідомлення Євгена Рибчинського слід просто процитувати, без коментарів:

Дизайн сцени, тобто малюнок, ескіз, коштував нам з вами майже три з половиною мільйони гривень. Це в 10 разів дорожче його справжньої ціни. Кардебалет майже 4 мільйони. Це теж у 10 разів більше реальної суми. Інтернет в кабіни коментаторів - 14 мільйонів гривень. Це в 20 разів більше ніж справжні витрати. Ноутбуки для організаторів - 3 мільйони грн. Мало того, що це в 15 разів більше, ніж треба, це ще є повним абсурдом. Що це за члени оргкомітету, в яких немає власних гаджетів? 
І так по кожному пункту витрат на нашому Євробаченні. Жах і ганьба!

Відповідальним за весь цей грабіж є деякий пан Павло Грицак, заступник голови НСТУ. Але такі масштабні афери на самоті не робляться. З Грицаком працює ціла "команда професіоналів". По закінченню конкурсу з цією командою працюватиме не менш професійна команда з НАБУ і ГПУ. Але головне, щоб громадськість не дала злодіям піти від відповідальності.  

Продовження буде...

Немає коментарів:

Дописати коментар