неділю, 3 січня 2016 р.

Звернення "Відсічі" щодо інформаційної беззахисності України

Звернення Громадянського руху «Відсіч» до Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Міністерства культури України, Державного агентства України з питань кіно, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення
Ми, українські громадські активісти, глибоко обурені боягузливою та непослідовною реакцією української влади на спроби антиукраїнських сил знехтувати закон і повернути в український інформаційний простір артистів-рашистів. Останніми днями в Україні намагаються розбурхати масовий психоз з приводу того, що популярні серед деяких верств радянські й російські фільми потрапили під заборону через участь у них осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Симпатії деяких українських громадян до певних стрічок підло й цинічно використовують, щоб дискредитувати українське законодавство й повернути на українські екрани осіб, які підтримали російську агресію та окупацію, відзначилися кричущими антиукраїнськими заявами та діями.


Так, у фільмі Ельдара Рязанова «Іронія долі» грає акторка Валентина Тализіна, яка публічно підтримала путінську політику щодо України, заявила, що Крим — російський і що нова українська влада прийшла за допомогою фашистів. Ті, хто намагається повернути рашистів на екрани, стверджують, що «Іронія долі» — улюблений фільм тисяч українців, який не можна забороняти. Але вони забувають про ті тисячі й тисячі українців, які втратили близьких на війні з Росією. Для родин загиблих та для багатьох інших українських громадян публічний показ фільмів з рашистами, що схвалили російську агресію, є неприйнятним! Це прояв дикої зневаги до пам’яті українських героїв та прояв садизму щодо їхніх родин. Що мають подумати родичі загиблих, коли побачать в телевізорі рашиста, який підтримав війну? Що «творчість» цього рашиста важливіша за життя їхнього сина, батька, брата, онука? Що цей рашист залишається успішним і популярним в Україні, попри підтримку ним війни, яка забрала в них рідну людину? Хіба це не блюзнірство?!

За таких умов, українські владні органи, які відповідають за інформаційну безпеку, мали б виступити з чіткою непохитною позицією: рашистів, які потрапили до Переліку осіб, що створюють загрозу нацбезпеці, не має бути на українських екранах! Цього вимагає закон! Крапка! Натомість ми спостерігаємо ганебне вагання владних органів, страх брати на себе відповідальність і намагання спихнути її на іншу інстанцію. Від владців лунають заяви про нібито необов’язковість чи відсутність заборони фільмів з рашистами, зокрема фільму «Іронія долі». Якщо українська влада, зневаживши закон, піде на поступки антиукраїнським силам і зробить виняток для однієї рашистки Тализіної, то це потягне за собою й безліч інших винятків. А це повністю знівелює закон про захист інформаційного простору, зокрема норму про заборону фільмів, де брали участь особи, які створюють загрозу національній безпеці. Нагадаємо, ухвалення цього закону саме з цією нормою дуже довго вимагала громадськість. Також громадськість давно вимагає розширити перелік заборонених рашистів до 600 осіб, але влада поки що спромоглася заборонити лише 83. Цілком очевидно, що Росія неприховано використовує своїх «зірок» як інформаційну зброю проти України. Тож присутність артистів-рашистів в українському інформаційному просторі робить Україну інформаційно беззахисною перед навалою «русского міра». Обов’язок влади — усунути рашистів з екранів.

Елементарний інстинкт самозбереження має підказати владі, що їй належить бути на боці тих громадян, які готові воювати й пролити свою кров за Україну, а не тих, хто прагне телевізійних розваг під час війни! Ми вимагаємо від усіх зазначених владних органів забезпечити неухильне виконання закону й повністю очистити український інформаційний простір від рашистів!

Джерело: Сторінка Громадянського руху «Відсіч» ФейсбукДля Довідки:

Законом України «Про кінематографію» (ст. 15), передбачено, що Держкіно відмовляє у видачі або припиняє дію вже виданого державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів зокрема, якщо одним з учасників фільму є фізична особа, включена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.
 
Список осіб, що створюють загрозу національній безпеці є на сайті Міністерства культури.Крім того, можна переглянути розширену інформацію по цьому списку у Вікіпедії.

Громадський рух "Відсіч" виник у 2010 році як реакція на новоприйдешній режим Віктора Януковича та пов'язані з ним антиукраїнські та соціально-економічні деградаційні тенденції (Вікіпедія). Серед останніх акцій "Відсічі" - дослідження падіння частки української мови в телеефірі.

Підготував Півтон Безвухий
Немає коментарів:

Дописати коментар