понеділок, 25 січня 2016 р.

Симфонія-реквієм "Праведная душе" Богдани Фроляк прозвучав у Києві

Сьогодні, 25 січня 2016 року в Києві відбулась помітна мистецька подія— прозвучала Симфонія-реквієм «Праведная душе» Богдани Фроляк на вірші Тараса Шевченка.
Виконували— національний симфонічний оркестр, капела «Думка» та солісти— Олена Нагорна, Наталія Половинка, Станіслав Бадрак. Диригував — Володимир Сіренко.Взагалі на наш погляд написання масштабного вокально-симфонічного твору на слова Шевченка є справою ризикованою. З одного боку на слова Шевченка, і особливо такі як «Заповіт» або «Зоре моя вечірняя», вже написано чимало відомих творів. З іншого боку сам по собі жанр ораторіальний протягом останнього століття українськими композиторами  використовувався досить шаблонно: в радянські часи у славу компартії, в українські — оплакування жертв московської окупації. І те і інше, щоправда, нерідко приносило авторам державні премії.

Тим не менш, на наш погляд Богдані Фроляк вдалося уникнути цієї пастки. Твір написаний в неокласичному стилі, далекому від патетичних позовів, що могли би викликати асоціації з ленінським або пост-ленінським періодом української музики. Переважає дуже прозора фактура, яка дозволяє почути поетичний текст навіть на тихих нюансах, а фінальний же номер - власне «Заповіт», написано в мажорній тональності і повільному темпі, що складає враження просвітлення. Таке прочитання контрастує відомій мелодії Г. Гладкого, контрастує і В. Сильвестрову, який в своєму диптиху також брав за основу мелодію Г. Гладкого.

Приємно відмітити, що виконання відбулося при майже повному залі національної філармонії. Відмітимо чудове виконання, а також креативно зроблену програмку із зазначенням автора і навіть ліцензії фонової світлини - "Milky Way" фотографа Rich Bachman (cc by 2.0). Авторові кантати ж побажаємо успіхів і більше вдячних слухачів!

Півтон Безвухий. 
Текст доступний на умовах  cc by 2.0

Немає коментарів:

Дописати коментар