суботу, 16 січня 2016 р.

Гімн Вікіпедії до 15-річчя від дня народження

Гімн Вікіпедії
Автор "Гімну Вікіпедії" на відпочинку
Так склалося, що мені вдруге випала честь співпрацювати з Андрієм Бондаренком в якості лібретиста. Вперше – при роботі над «райком по–українськи», а тепер – над Гімном Вікіпедії. Моя роль була скромною – я лише компілював автентичні тексти Вікіпедії, дещо адаптував їх до вимог музичної форми на прохання композитора, але нічого не додавав від себе. Використанні були такі тексти:


Склад виконавців був такий – соліст (читець), саксофон, вокальний квартет, гітара,  бас–гітара, ударні і фортепіано. Теоретично гімн може бути адаптований для інших мов, а також для інших виконавських складів.

Щодо характеру самої музики, то на концерті ви її чули :) Хто не чув, скоро зможуть почути в записах. Я лише обмежусь методологічною настановою майбутнім музикознавцям, які можливо зацікавляться цим твором – аналізувати його варто з позицій постмодерного дискурсу і властивій йому аберації жанрової парадигми.  

Концерт пройшов у залі Міністерства освіти і науки при досить великому скупченні людей. Відкривав концерт заступник міністра освіти і науки Максим Стріха. В програмі концерту звучали переважно класичні вокальні твори в українських перекладах, проте були й сучасні - електронний твір вікіпедиста Ю. Булки "please wait...", а також пісня Юрія Старчевода на слова Тетяни Череп-Пероганич "Я - жінка".  Обидва – на умовах вільної ліцензії.

Матеріальну допомогу надали ГО "Вікімедіа Україна", вікіпедист Павло Лакійчук та фортепіанний конкурс "Каштановий рояль", за що ми з композитором висловлюємо щиру вдячність.

Півтон Безвухий.
Текст на умовах ліцензії cc-by 4.0 - дозволяється копіювання 
за умови гіперпосилання на джерело, зазначення автора та збереження ліцензії.Немає коментарів:

Дописати коментар