пʼятницю, 27 листопада 2015 р.

Скільки грошей виділяє на культуру Польща, а скільки - Україна?

Польське міністерство пропонує нашій увазі дуже зручний звіт по бюджету, в якому можна оглянути не тільки розподіл по секторах, але і динаміку за період з 2004-2014 роки.

http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/budzet/20150603_budzetMKiDN_sprawozdanie.pdf

На сайті українського міністерства ми не знайшли подібних  статистичних даних, проте вони з'явилися на сторінці української Вікіпедії з посиланням на Закони України про державний бюджет. Отже, що ми побачили?Абсолютні цифри

В Польщі спостерігаємо поступовий ріст видатків. 


В Україні видатки росли до 2012 року, після чого ріст змінився спаданням. Не забуваймо також, що і рівень інфляції в Україні протягом цього періоду є значно вищим ніж у Польщі

 Відносні цифри

Якщо ж порівняти відносні цифри, тобто частку від державного бюджету, то і тут в польському бюджеті ми спостерігаємо ріст:


 
А ось в українському бюджеті спостерігаємо таку тенденцію - частка дещо збільшувалася за часів Януковича, зменшувалася за часів Ющенка і суттєво зменшилася в 2015 році:
 


У нас виникає два питання до Міністра культури - чим пояснити різну динаміку в політиці Польщі та України щодо культури в попередній період, і чого очікувати на наступний, 2016 рік?

Немає коментарів:

Дописати коментар