середу, 25 листопада 2015 р.

"Досягнення міністерства культури"

На сайті Громадської ради при Міністерстві культури України сьогодні з'явилася презентація під назвою "Основні Досягнення Міністерства культури України у 2015 році". 

Презентація займає 45 сторінок, з яких 16 стосуються безпосередньо досягнень, 12 - програмі ЄС "Креативна Європа", до якої 2016 року приєднується Україна і ще 15 сторінок  - найближчим перспективам в галузі збереження нерухомої культурної спадщини.

Ми не ставимо собі за мету аналізувати весь документ, лише торкнемося тих позицій, які так чи інакше торкаються музичного мистецтва. Отже, поїхали! ....

На жаль не можна сказати, що 2 млрд гривень - це достатньо. Знаєте які зарплати у викладачів музичних шкіл, для прикладу? Так отож. Польський бюджет, для порівняння, має 2,98 млрд злотих, тобто, за курсом НБУ - приблизно 17,8 млрд, або майже в 9 разів більше.  Але це мабуть питання більше до пана Яценюка.

Поїхали далі...
Раніше ми вже писали, що стратегія ще потребує доопрацювань. Тому в плюс поки що не можемо зарахувати цю позицію.


Це звісно плюс. Але, по-перше, наскільки нам відомо, розробкою більше займався Інститут національної пам'яті, а по друге на КНУКіМ як висіла табличка з вулицею Щорса, так і висить.Закони пишуть аби їх виконували, чи не так пане міністре?

Ідемо далі...

Цей проект, відомий також під номером 2669, слід занести в мінуси. Щоправда це мінус не тільки міністерства, але й депутатів ВР, які його покращили (в якості "2669-д"), але так чи інакше мінус. Цей законопроект суттєво погіршує життя пересічним артистам (оркестрантам, хористам), бо позбавляє їх можливості  працювати в штаті і ставить під сумнів соціальні гарантії.

Натомість з оновленням керівного складу цей законопроект теж викликає багато питань. Наприклад, із тексту законопроекту випливає, що керівником мистецького колективу може стати людина з будь-якою вищою освітою, наприклад економіста або електрозварника. Дуже сподіваємось, що депутатам вистачить розуму цей законопроект суттєво доопрацювати, проконсультувавшись з громадськістю. Що думає громадськість можна прочитати на тому ж сайті Громадської Ради.  

Ідемо далі...

На жаль це не відповідає дійсності. Донецьку консерву просто влили в Київську, потіснивши київських викладачів донецькими, а Луганську - підлили в КНУКіМ (може ще кудись). Частково влили, бо віддані лугандонці залишилися в Лугандонії, матеріальна база - також.

І насамкінець...


Нічогісінько вами не здійснено. По радіо як перла російська попса, так і пре. І телебачення наскрізь окупантомовне. Підрахунки свідчать, що частка програм українською мовою знизилась до 23 %. Кримськотатарською мовою як було 0% так і лишається. Краще зізнайтесь чесно, пане міністре, що на цьому полі вам просто не дають працювати, а Вам ліньки втручатись.

Поки що так.


Півтон БезвухийНемає коментарів:

Дописати коментар