неділю, 17 травня 2015 р.

Знайомтесь: брас-квінтет Take 5

Брас квінтет Take 5
У Києві народився новий колектив - брас-квінтет Take 5. Перший виступ відбувся вчора, 16 квітня, у Київському Будинку архітектора.

До складу брас-квінтету входять Олександр Кушнерчук (тромбон) Сергій Череватенко (труба) Міша Головін (труба) Олег Педоренко (валторна) Антон Павловській (туба).

Усі музиканти - артисти Національного симфонічного оркестру України. Але прийшов час, і музиканти вирішили розширити своє поле творчої діяльності і утворили брас-квінтет.

Як розповів нам Олександр Кушнерчук, керівник колективу, брас-квінтети народились ще на початку XX століття:
...справа в тому, що музикантам доводиться грати не тільки в концертних залах, але й на відкритих майданчиках - на площах, у парках і т.д. Але не завжди погода є лагідною для музикантів  - з неба може падати дощ і навіть сніг.  Струнні інструменти за такої погоди грати не можуть - їхні дерев'яні тіла надто тендітні для таких випробувань. І тоді.... з'являємося Ми! 

 Хоча справа не тільки в погодних умовах. В концертному залі мідні інструменти мають свої переваги - широкий динамічний діапазон, яскравий тембр і просто впевнений чоловічий характер. Тому навіть класичні твори у виконанні ансамблем мідних інструментів набувають нової якості - яскравості, блиску й бадьорого заряду.

Таке 5 на концерті представив широку програму від аранжувань творів класичної доби до сучасних джазових композицій. Тому й називалась програма - "еволюція ритму". Адже з роками змінюється ритм життя, змінюється і музична ритміка.

До речі українськими композиторами жанр брас-квінтету поки що слабко розроблений. "Яскравого українського репертуару бракує" - зізнається Олександр Кушнерчук. Тож композитори мають поле для іноваційної діяльності...


Півтон Безвухий


Немає коментарів:

Дописати коментар