суботу, 16 травня 2015 р.

День Європи відкрився музикою Гії Канчелі

На сцені - Гія Канчелі, хор "Київ" та Квартет Саксофоністів.
Фото - Music Review
14 травня 2015 у національній філармонії України відбувся концерт музики видатного грузинського композитора Гії Канчелі. 

Концерт було приурочено трьом подіям – 80–літтю самого Гії Канчелі, яке настане 10 серпня, Дню Європи в Україні, який настає кожної третьої суботи травня, і 30–літтю творчої діяльності Квартету саксофоністів.

Кілька слів про музику.  Музика  вразила. Особливо хорова. До оркестрового Канчелі ми якось більше звикли, а от коли хор робить те саме, що й оркестр, але в кілька разів витонченіше – це неймовірна насолода. Чудово зливався з хоровим звучанням Квартет саксофоністів – м'яко так, мелодійно. Прекрасно звучали ударні – особливо глибокий звук великого барабана вразив. Дуже дякуємо ініціаторові події – а ініціатором був Національний портал Music Review , що таке свято потрапило на київську вулицю. Детальніше про твори можна прочитати у вікіновинах.


Тепер кілька  слів про політику. Концерт ощасливив своєю присутністю віце–прем'єр В. Кириленко. На сцену він вийшов на початку другого відділу, коли публіка вже перебувала під враженням неперевершеної майстерності хору "Київ", який на закінчення першого відділу ще й заспівав Гії Канчелі "Многая літа". Що говорив шановний віце-прем'єр, і що говорили посли, можна прочитати тут. Ми ж сподіваємось, що музику імениті  гості теж почули, і відтепер шановний віце-прем'єр ходитиме на концерти не тільки тоді, коли приїжджають гості з закордону, але й тоді, коли звучить музика вітчизняних авторів.


Сам же Гія Канчелі виступив у самому кінці - він подякував слухачам за відчуття його музики, і додав:  «я очень хочу чтобы мы — и украинцы и грузины — освободились от опеки старшого брата».

Немає коментарів:

Дописати коментар