неділя, 31 травня 2015 р.

Через 150 років: Вербицький і Сильвестров

Виконує - хор "Київ". Диригент - Микола Гобдич.
Знаменна подія сталася сьогодні, 31 травня 2015 - у Михайлівському Золотоверхому прозвучав гімн Валентина Сильвестрова - на відомі слова - "Ще не вмерла Україна..."

Взагалі бажаючих змінити гімн України було дуже багато. Але переважно ці бажаючі були поетами, і переважно - росіянами (чи російськомовними - що одне й те саме).

Натомість запропонувати альтернативну музику не наважувався здається ніхто. Максимум на що наважувались - на рок-версію.

Що приємно, в інтерпретації Сильвестрова гімн... залишився мінорним і без натяку на совковий ура-оптимізм. І навіть, як на наш погляд, він не втратив літургійності, хоча й набув більшої енергійності за рахунок пунктирного ритму.

Ще раз розчаруємо ура-оптимістів - закінчується сильвестрівський гімн на піанісімо, як і всі твори Сильвестрова. І ще раз розчаруємо - навряд чи він зможе стати масовим. Мелодика гімну складна, має широкий діапазон, має стрибки на септиму і постійно модулює (в характерних сильвестровських гармонічних зворотах). Навіть я особисто не зможу його проспівати чисто.

Слова ж використані офіційні, один куплет, все як в Законі.

Для тих хто зацікавився - фрагмент гімну Сильвестрова

Немає коментарів:

Дописати коментар