пʼятницю, 8 травня 2015 р.

Дніпропетровська опера відбивається від люстраторів

Нещодавно Дніпропетровська опера опублікувала відкритий лист місцевому "люстраційному комітету", який ми і пропонуємо Вашій увазі. З невідомих нам причин, дніпропетровці писали листа мовою Путіна. Ми ж публікуємо цей лист українською, бо він того вартий...

Ось уже півроку як Дніпропетровський театр опери та балету став об'єктом вашої пильної уваги, об'єктом «сенсаційних викриттів» та піар акцій. Ми довго мовчали, сподіваючись, що все-таки порядність і культура, які, безсумнівно, вам прищеплювали в дитинстві, переможе бажання руйнувати і знищувати. Однак наші надії не виправдалися.

Нас просто шокувала ваша некомпетентність, що переходить у відверту і нахабну брехню. Доводиться розбирати ваші статті і спростовувати їх фактами. Ми не виправдуємося, нам це робити ні до чого. За нас це зробили компетентні органи (обласна податкова інспекція, районна податкова інспекція, ВБЕЗ Кіровського району та області, територіальна інспекція з питань праці, Служба безпеки України, прокуратура Дніпропетровської області), які в ході численних перевірок не знайшли в діяльності театру і його адміністрації порушень законодавства. 
А тепер, по порядку.

Ви звинувачували директора та колектив театру в сепаратизмі, в підтримці мітингів і пошитті сепаратистської символіки, але ці «факти» не підтвердилися розслідуваннями СБУ, МВС і є брехнею і провокацією. Тим самим ви образили не тільки директора, але і всіх співробітників театру. Невже ви думаєте, що в колективі, в якому працює 500 чоловік, можна приховати такі речі або ви впевнені, що всі співробітники театру страшенні сепаратисти? Повірте нам, що співробітники театру люблять Україну, але не кричать про це на кожному розі, а тихо і якісно виконують свою роботу, вносять свій посильний внесок у її незалежність і цілісність. Артисти театру давали благодійні концерти для поранених у лікарні ім. Мечникова, для 39-го батальйону територіальної оборони, виконували Реквієм в пам'ять про загиблих у збитому літаку на алеї Героїв майдану, проводили тематичні концерти присвячені 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка, концерти української народної музики на день Незалежності України в парку ім. Глоби і на День міста на Театральній площі. Окремо хочеться згадати акцію, приурочену до святкування дня Європи, в якій брав участь хор театру і виконував гімн Євросоюзу в аеропорту міста Дніпропетровська.


Найстрашніше обвинувачення, яке може бути направлено в бік творчої людини - це звинувачення у знищенні культури в театрі. Театр - це робота не однієї людини, театр - це колективна творчість !!! Звинувачуючи директора театру в антиукраїнській позиції, ви звинуватили в цьому весь колектив. Вам не здається, що це занадто? Оперне і балетне мистецтво - це сукупність різних жанрів, стилів і напрямів, поліетнічність і в цьому його сила, значущість і велич. Недарма, показником стабільності в будь-якій європейській країні є наявність оперного театру. Будь-який іноземець, що приїжджає в місто Дніпропетровськ, прагне побачити шедеври світової класики та сучасного мистецтва в нашому театрі. Але через те, що ви не ходите в оперний театр як глядачі, ви й не знаєте, що нарівні зі світовою класикою ми знайомимо глядачів і з шедеврами українських авторів. Тільки в нашому театрі йдуть вистави героя України, живого класика, композитора Євгена Станковича: «Княгиня Ольга», «Колиска життя» і «Така проста історія»; симфонія А. Яковчука «Тридцять третій», а також авторський балет «Ніч перед Різдвом», за мотивами твору М. Гоголя. А опери «Джанні Скіккі» і «Сестра Анжеліка» італійця Дж. Пуччіні виконуються українською мовою.


Так, і якщо ви так сильно печетеся про відсутність культури в нашому театрі, то хотілося б вказати на морально-етичні якості людей, які іменують себе гучною назвою «Люстраційний комітет»! Ви безсоромно, безапеляційно порівнюєте у своєму листі зарплати працівників одного підприємства з зарплатами працівників інших підприємств, що в умовах важкої економічної кризи можна назвати диверсією. Таким чином, ви сієте і розпалюєте неприязнь і ненависть між людьми! Перш, ніж проводити такі порівняння слід було б уважніше вивчити законодавчу базу нашої країни. Зарплати, про які ви так хвилюєтеся, виплачуються нам на законних підставах відповідно до постанов Кабінету Міністрів України і не можуть бути предметом обговорень на вашому рівні, як і предметом для пліток! ДЛЯ ЦЬОГО Є ЗАКОН !!!


Звичайно, легко рахувати чужі гроші і спливати жовчною заздрістю. А ви, панове «люстратори», спробуйте виконати повноцінну оперну або балетну партію, втрачаючи за виставу до 3 кг ваги, жити все життя з острахом втратити голос або порвати ахіллесове сухожилля, втратити єдине, що вмієш робити, чому присвятив все життя. І вам НЕ зрозуміти, чому в Німеччині на 82 млн. населення 62 оперних театри, а в Україні на 41 млн. всього 6. Ці театри - гордість німецьких міст, символ культури та успішності. Німці їх утримують, тому що це престижно і статусно.


Ми всім колективом прикладаємо великі зусилля, щоб і наш театр став центром культури Дніпропетровська, щоб глядацький зал був заповнений вдячними глядачами, щоб у гостей міста залишалися найкращі враження про культурний рівень міста і країни в цілому. Тому виставки, які проводяться у нас в театрі, для нас - міра вимушена. На жаль, саме ці додаткові доходи є життєвою необхідністю існування театру і його колективу. Без цих грошей за останні роки ми б не поставили жодного прем'єрного спектаклю і не змогли б підтримувати постійний інтерес публіки до своєї творчості.


Ще один факт з нашого життя, який став предметом ваших претензій, а для нас є болючим. Ви вважаєте, що в нашому театрі щоденні аншлаги, і деякі представники творчого середовища збагачуються за цей рахунок. На жаль, треба зізнатися, що це не так, не завжди наш зал заповнений. Є на це і об'єктивні причини, і це аж ніяк не пов'язано з цінами на квитки в театр, вони у нас дуже демократичні. (Зауважимо, що високий рівень виконавської майстерності наших артистів відомий як в Європі, так і в Азії, про що свідчать щорічні гастролі). Поставте  собі питання: скільки глядачів не захотіло прийти в театр після ваших голослівних заяв про те, що в театрі все погано? Може для того, щоб у нас проходили аншлаги потрібно трохи полюбити театр, почавши говорити про нього і хороше.


Ось, наприклад, КОЛИ ВИ востаннє були НА НАШИХ вистави, коли ви запрошуєте В ТЕАТР СВОЮ РОДИНУ І ДРУЗІВ? Судячи з ваших «листів» у театрі ви були дуже давно або не були ніколи. А ось влаштовувати полювання на відьом, прислухатися і потурати брехливими звинуваченнями, захищати актрис і музикантів, які з різних причин не вписалися в колектив, на це ви знайшли і час, і можливості, і ресурси. Зауважимо, що здебільшого колективу, хто чесно працює і сумлінно виконує свою роботу, ваш захист не потрібний. Це люди, без яких не буде театру, а саме: солісти опери, артисти балету і хору, музиканти симфонічного оркестру, диригенти, концертмейстери, педагоги-репетитори, художники, закрійники, костюмери, освітлювачі, гримери, реквізитори, бутафори, монтувальники, механіки, електрики, прибиральниці та багато інших.


Ми розуміємо, що сьогодні, коли нашій Батьківщині доводиться долати найскладніші випробування, коли багато хто перебуває на межі виживання, коли люди змучені і виснажені розрухою і безгрошів'ям, зневірою в завтрашній день, у багатьох може виникнути питання: а чи потрібен театр сьогодні? Можливо, це питання має право на існування, але тоді і у нас виникають питання: для чого був Майдан, за що гинуть наші хлопці на полях битв? Ми віримо, що завтра в Україні настане мир і спокій, і тому дуже важливо сьогодні не просто зберегти духовність і культуру, а постійно її розвивати, підтримувати і примножувати. Адже вже очевидним є той факт, що конфлікт на Сході України результат неповноцінною культурної політики.


Сподіваємося, що цей емоційний лист зачепить за живе всіх шанувальників оперно-балетного мистецтва, людей, які хочуть жити в суспільстві освічених, культурних і щасливих людей. Переконані, що громадяни, що живуть в одній країні, зобов'язані направити свої сили на творення і процвітання держави. А вам, панове з комітету, ми хочемо нагадати, що історія розвивається по спіралі. Подібні приклади «люстрування», бажання знищити культуру в світовій практиці вже були не раз. І до чого це призвело теж відомо. Сподіваємося, що ви не станете руйнівниками культури в Україні.


Від Півтона:

Той факт, що дніпропетровці ставлять
«Джанні Скіккі» і «Сестру Анжеліку» українською розташовує нас дуже прихильно. А ось «Севільський цирульник» у них на відео викладено в російському перекладі, так що на предмет сепаратизму зберігаймо пильність!


Інші матеріали по цій темі:

Пристрасті в оперному театрі Дніпропетровська: люстраційний комітет і активісти звинувачують директора у сепаратизмі

Театральні діячі Дніпропетровська VS люстраториДжерело: http://gorod.dp.ua/news/103387

Немає коментарів:

Дописати коментар