четвер, 13 лютого 2020 р.

У мистецьких вишах не платять зарплати і стипендії.Зе-міністерство культури затримує виплати стипендій та зарплат. Про це починають повідомляти в мережі. Причина - бардак в головах чиновників. 


Перше повідомлення прийшло із Харкова. Пише газета «Об’єктив», 10 лютого 2020:Харківська державна академія дизайну і мистецтв рішенням Міністерства освіти і науки була передана у відомство Міністерства культури. В результаті працівники вже місяць не отримують зарплату, а студенти стипендію. МГ "Об'єктив" з'ясувала в чому причини.
У розмові з нами викладачі Харківської Державної Академії дизайну і мистецтв повідомили, що в кінці грудня 2019 року Міністерство науки і освіти та Міністерство культури самостійно прийняли рішення про переведення Закладу вищої освіти (ЗВО).
Незабаром ХДАДМ отримала офіційного листа від міністерства, де було сказано про переведення ЗВО у відомство Мінкульту.
"Нас поставили перед фактом. У листі було сказано, що фінансова сторона питання врахована, і фінансування нашого ЗВО внесено в бюджет Міністерства культури ", - кажуть викладачі.
З січня 2020 року фінансування ЗВО припинилися. За грудень Міністерство науки і освіти розрахувалося з ЗВО.
"Зазвичай 15 числа виплачується аванс викладачам і трохи пізніше стипендії, але гроші так і не прийшли", - також повідомляє Леонід Мачулін. Як виявилося, Кабінет міністрів не знав про це переведення. А без рішення Кабінету міністрів ЗВО не може бути переданий.
Крім того, в такій же ситуації опинилися ще кілька ЗВО в Україні, а саме: ЛНАМ (Львів), ЗАІ (Ужгород), ХДАДМ (Харків), КАДПМ Бойчука (Київ).
Отже першими прокинулись представники образотворчого мистецтва. Наступного дня (11 лютого 2019) те саме видання написало таке:


Зараз рішення про переведення ЗВО знаходиться на узгодженні в Кабінеті міністрів. До кінця лютого рішення повинно бути прийнято і все виплати будуть відновлені. Заборгованість за січень також буде виплачена. Рішення про переведення академії було прийнято з ініціативи Міністерства культури України.
За словами Олега Шарова, Генерального директора директорату вищої освіти і освіти дорослих, зараз юридично ЗВО належить МОН. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України підготувало проект про переведення академії в сферу Мінкульту.


Ми дякуємо нашим харківським колегам, а тепер чекаємо вістей з Києва та інших міст України.  Є інформація, що музикантам так само затримують, але вони бояться в цьому зізнатись.  Що ж, виборці Зеленського хотіли змін, і вони їх отримали. На жаль разом з іншими.


Півтон Безвухий
(ліцензія: cc by-sa 3.0)


UPD 13.02 У львівській національній академії мистецтв створено страйковий комітет 
UPD 14.02 Маємо інформацію принаймні щодо 5 закладів, де зарплату не платять, із них:


UPD 15.02 Ситуацією зацікавився депутат Олег Синютка
UPD 19.02  Питання "Про передачу цілісного майнового комплексу державної установи “Київський національний університет культури і мистецтв” до сфери управління Міністерства освіти і науки" а також "Про передачу цілісних майнових комплексів державних установ до сфери управління Міністерства культури, молоді та спорту" були винесено на засідання Кабінету міністрів 

UPD 21.02 Стало відомо, що жодного рішення про передачу ЗВО від одного міністерства до іншого не приймалося.

UPD 24.02  На сайті Кабінету міністрів опубліковані рішення (усі датовані заднім числом, 19 лютого): 
UPD 25.02 Стало відомо, що з провини МОН також затримують стипендію в Харківському політехнічному інституті. Причина - необґрунтоване небажання пані Новосад підписувати Паспорт бюджетної програми цього закладу. 


UPD 28.02. Зарплат і стипендій немає. В цей час М. Поплавський оголошує розіграш стипендій для тих, хто вподобає і підпишеться на його сторінку.

UPD 29.02. Ось вже 10 днів, як міністерства рокернулись закладами вищої освіти, але зарплат ще немає. Пишуть, що треба зробити:
  • -керівники вишів мають внести зміни в статутні документи відповідних закладів (а саме змінити назву міністерства яке значиться як засновник)
  • - затвердити відповідні паспорти спеціальностей
наразі немає інформації, чи спромоглися відповідні посадові особи на ці дії.

UPD 2.03. Попри настання весни зарплат все немає. Пройшла інформація, що питанням поцікавилась заступник Голови профільного комітету Ірина Констанкевич, на що перший заступник (Анатолій Максимчук) сказав, що питання в процесі вирішення.

UPD 3.03.  З’явились повідомлення про те, що Гончарук піде у відставку з посади прем’єра. а  Новосад - з МОНу. Хуже нє будєт (с). 

UPD 4.03.  Новосад - все! Бородянський - все!  Уряд Гончарука відправили у відставку

UPD 6.03  Відновлено виплати зарплат у КНУКіМ та Львівський академії мистецтв.

UPD 16.03. МКМС повідомляє, що в усіх мистецьких ЗВО питання розблоковано


UPD 20.03  Повідомляють що Косівський інститут та Косівський фаховий коледж прикладного та декоративного мистецтва–структурні підрозділи ЛНАМ досі без зарплати і стипендій.

   

Немає коментарів:

Дописати коментар