неділю, 23 лютого 2020 р.

Чому чиновникам міністерства не вдається комунікувати з викладачами? (репортаж)

22 лютого у приміщенні ДМШ № 35 відбулася нарада ГО «Всеукраїнська рада директорів закладів початкової мистецької освіти».

На нараду делеговані представники 24 областей України, ректор КМАМ ім. Глієра Олександр Злотник, директор КССМШ ім.М.В. Лисенка Сергій Волков, Народний артист України Анатолій Кочерга. Були присутні нараді політики - народні депутати України, члени комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Єлизавета Богуцька, Ірина Констанкевич, Андрій Боблях, заступниця міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк, директор агенства з мистецької освіти Ольга Россошанська, радниця міністра культури, молоді та спорту Галина Григоренко, голова працівників культури України Людмила Перелигіна та її заступниця Галина Гайдук, аналітик з питань освіти Асоціації міст України Людмила Мозгова.

Голова Всеукраїнського об’єднання Олександр Шаліт представив відео-презентацію, на якій був представлений тернистий діалог музикантів-викладачів і міністерських чиновників часів Євгена Нищука. Тепер ця презентація доступна на YouTube і запрошуємо наших читачів до перегляду:


Про що говорили музиканти. Головним чином про невиправдані труднощі,  з якими стикаються викладачі. Насамперед - непомірно високі витрати на підвищення кваліфікації, які викладачі повинні проходити задля того, щоб отримати вищу кваліфікаційну категорію, і, відповідно, вищу зарплату. Окрім того, що сам по собі цикл лекцій, після прослуховування якого видається потрібний сертифікат - послуга платна, і коштує порядку 2-3 тис. гривень (в цілому за обсяг годин, що вимагається), відповідна процедура доступна лише у великих містах, а відтак викладачам з маленьких міст доводиться ще й сплачувати чималі кошти за дорогу і проживання у чужому місті. Що цікаво, без довідок про підвищення кваліфікації вищу категорію не дадуть, навіть якщо викладач - лауреат Шевченківської премії.

Запрошений на нараду Лауреат Шевченківської премії Анатолій Кочерга відзначив, що наша мистецька освіта є однією з кращих у світі, а відтак і жодного сенсу реформувати її не було. 
Директор КССМШ Сергій Волков також говорив про невиправдані труднощі викладачів, а окрім іншого, виступив на захист впровадження української мови навчання в мистецьких школах і україномовних підручників. Дійсно, пісні про Лєніна мають відійти у минуле, а виховувати дітей слід в українській аурі, якщо ми хочемо жити в Україні.Про що говорили політики. Народні депутати Ірина Констанкевич і Андрій Боблях натомість говорили про те, що їм потрібні «конкретні пропозиції». Які саме пропозиції розцінюються ними як «конкретні», щоправда, не уточнювалося, але відчувалось, що сприймати 35-хвилинний відеоролик, а потім ще кілька 10-хвилинних виступів їм нелегко.  
Найменше витримала Ірина Подоляк. Власне вона увійшла до зали по закінченні презентації, посиділа хвилин 40 в обіймах з мобільним телефоном, лише зрідка відволікаючись на доповідачів, а потім непомітно випарувалась. Нагадаємо, що в парламенті попереднього скликання Ірина Подоляк «прославилась» сумнозвісним законопроектом 2669, який став законом 955-VIII і позбавив митців права працювати за безстроковими контрактами.

Аналітик з питань освіти Асоціації міст України Людмила Мозгова дорікнула присутніх у неефективному використанні часу народних депутатів, що завітали на нараду. Мусимо погодитись, що вона має рацію. Депутатів лише 423, а людей в Україні понад 42 мільйони, тож поки депутат поруч є сенс зосередитися на його світлій персоні і говорити, що саме він має зробити аби лишити по собі світлу сторінку у літописі.

  
Власне на сьогодні насамперед в компетенції саме депутатів ВРУ - це внесення змін до бюджетного кодексу щодо впровадження субвенції закладам мистецької освіти. Ми про це раніше писали.  Інші питання є радше компетенцією профільного міністерства, але в знов-таки в компетенції депутатів приймати щодо міністерств кадрові рішення.  

А ось нова очільниця державного агентства з питань мистецької освіти Ольга Россошанська витримала усі 5 годин наради, і навіть затрималась для обговорення окремих питань. За її словами, дійсно існує проблема комунікації і від того всі негаразди. Ризикнемо припустити, що рішення виділити Державне агенство з питань мистецької освіти  в окрему структуру - це правильне рішення. 

На завершення О. Шаліт зачитав проект резолюції наради, яку присутні одностайно підтримали. Остаточний її текст скоро опублікують.


 Півтон Безвухий
license: cc by-sa 4.0
photos: cc-zero
 
  

   

2 коментарі:

  1. Р.М.Глієра - Київська муніуипальна Академія Музики - КМАМ ім. Р.М.Глієра. Посада очільника Академії - Ректор. Також, з невідомих причин, шановний пан Романчишин не був згаданий у цьому розлогому дописі.

    ВідповістиВидалити
  2. А ведь Александр Иосифович Злотник еще и народный артист, доктор философии, Сергей Волков - доктор искусствознания! Васыль Романчишин - тоже ректор! По-моему, - тоже доктор философии!

    ВідповістиВидалити