неділю, 25 лютого 2018 р.

Активісти вимагають люструвати ректора НМАУ Володимира РожкаАктивісти вимагають усунути ректора Національної музичної академії України імені Чайковського Володимира Рожка, який обіймав керівні посади у ЦК КПУ і балотувався у Верховну Раду від Партії регіонів.

У зверненні згадується:

- 2002 рік, діяльність В. Рожка на посаді радника посла України в Росії:
  • в документі посилаються на свідчення народного депутата А. Єрмака, який загинув в автокатастрофі невдовзі після того, як дав свідчення з трибуни Верховної ради. У стенограмі зокрема було зафіксовано такі слова: «І коли відбувався чемпіонат світу з шахів, радник посла Білоблоцького Рожок не забезпечив, щоб там був український прапор. Коли від федерації український прапор був внесений у конференц-зал готелю, де відбувався чемпіонат світу і де відбувалося нагородження, Рожок вжив заходів, щоб стяг України був винесений на задвірок, і сказав: «Забирайте свій стяг». І заслуженому артисту України Василю Нечепі сказав: «Василь, это тебе не в Чернигове».

- 2013 рік, звільнення з роботи народної артистки України Є.Басалаєвої:  
  • Звільнення з посади викладача було визнано незаконним рішенням апеляційного суду від 10.12.2015, яке можна знайти в єдиному державному реєстрі судових рішень. Більш допитливих читачів запрошуємо прочитати статтю Є.Басалаєвої «Дещо з історії знищення українського митця в Україні», опубліковану у випусках газети «Культура і життя» №24,25,26,27 за 2014 рік. Електронний архів випусків газети -  тут.
- 2014 рік, звернення В. Рожка до тодішнього міністра внутрішніх справ Захарченка з проханням «захистити НМАУ від захоплення протестувальниками».
  • На нашу думку, посилання на російське ЗМІ може бути поставлене під сумнів. Проте є і інші свідчення про те, що В. Рожок діяв зовсім не на користь протестувальників. Імовірно їх скоро опублікують. Врешті, не забуваймо, що В. Рожок був членом Партії Регіонів.
- 2015-2016 роки - фінансові зловживання, виявлені в ході фінансового аудиту, проведеного Міністерством культури України та Державною фінансовою інспекцією України.


Завершується документ такими словами:
«Просимо Вас вжити всі необхідні заходи впливу щодо недопуску Рожка В.І. до виборів ректора Національної музичної Академії України, звільнення (відсторонення) його з посади ректора, повного та всебічного аудиту його діяльності та відповідальності згідно чинного законодавства України»

Джерела:  Гордон, Главред, 


Від редакції. Зважаючи на те, що міністр культури Євген Нищук як правило надає перевагу політиці невтручання в питання культури, слід очікувати, що подальшу долю НМАУ визначатимуть виключно наступні вибори ректора. Згідно чинного Закону про вищу освіту та відповідної постанови Кабміну, ректора обирає трудовий колектив шляхом таємного голосування терміном на 5 років. В. Рожок обіймає посаду ректора НМАУ з 2004 року і був переобраний у 2011 році.

Немає коментарів:

Дописати коментар