пʼятницю, 2 лютого 2018 р.

Як Мінкульт перейменував ДМЦНЗКМУ на ДНМЦЗКМО

23 січня на сайті Мінкульту з'явилася інформація про конкурс на заміщення вакантної посади керівника  - увага - "Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти". А за інформацією про цей заклад посилають на сторінку... Державного методичного центру навчальних закладів культури і мистецтв України

Різницю помітити? Так, непосвяченим помітити важко. Із 8 слів у назві закладу 5 лишили, а 3 змінили.


Виявляється, перейменували напередодні Нового року. Внесли і певні зміни до статуту. Відтепер Центр займатиметься забезпеченням «модернізації змісту культурно-мистецької освіти». Вдумайтесь - модернізація стає самоціллю. Не навчання дітей, а модернізація.

А тепер вдумайтесь у саме словосполучення - «центр змісту». Як ви думаєте, чи буває у змісту центр? Можливо. Зміст будь-якого повідомлення, і навіть навчальної програми має певний стрижень і щось, що на цей стрижень нанизується. І що відтепер буде стрижнем мистецької освіти? Правильно - отой кабінет в будівлі за адресою вул. Архітектора Городецького, б. 1-3/11. Не краса і гармонія барв, естетичний досвід, практичні навички гри на своєму інструменті врішті-решт, а оті чотири стіни наповнені стосами паперу.

Отже, привітаємо викладачів мистецьких шкіл із нововведенням!

До речі, росіяни, яких навіть серед  викладачів столичних шкіл чимало, цей центр певно ще кумедніше називатимуть - «центром содержания». Можете ввести російською це словосполучення в гугл, багато цікавого прочитаєте. Справа в тому, що у росіян це слово означає не тільки «зміст», але також «утримання», і у поєднанні зі словом «центр», асоціюється з тваринами або певними категоріями осіб.
Щоб зберегти цей казус у пам'яті нащадків, заархівуємо посилання.

Ось воно - оголошення - https://web.archive.org/web/20180201235846/http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245327291&cat_id=244931905

І ось вона - сторінка Центру - https://web.archive.org/web/20170707084442/http://dmc-art-ukraine.org.ua:80/pro-tsentr

Півтон Безвухий
Передрук дозволено
на умовах сс by-sa 4.0

Немає коментарів:

Дописати коментар