пʼятницю, 25 листопада 2016 р.

Втрачений твір Стравінського очікує на прем'єру


Втрачений раніше оркестровий твір І. Стравінського буде вперше виконаний Петербузрі 2 грудня цього року, через 107 років після написання.12-хвилинна "Погребальна пісня" для симфонічного оркестру була написана 26-річним композитором в пам'ять свого вчителя - Римського-Корсакова. Коли Стравінський покинув Росію напередодні Жовтневого перевороту, роботу було втрачено. Автор цікавився втратою навіть в пізні роки: "Я би хотів, що би хтось в Ленінграді переглянув окрестрові партії, - писав він в мемуарах, - мені було б цікаво побачити, що я писав до "Жар-птиці"".

П'єсу було знайдено 2015 року музикознавцем Наталією Брагінською та бібліотекарем Петербурзької консерваторії Іриною Сидоренко. Ноти знайшли в ході перенесення бібліотеки до іншого приміщення у віддаленій кімнаті архіву, що була заблокована величезними стопами інших нот.  Партитуру було відновлено з оркестрових партій і підготовлено до публікації компанією Boosey & Hawkes, яка публікувала Стравінського раніше.


Прем'єрне виконання буде здіснене силами оркестру Маріїнського театру під орудою В. Гергієва (одна з осіб, що виступила в підтримку анексії Криму - прим. перекл. ). Очікується, що в концерті прозвучить один з творів Римського-Корсакова, а також музика до балету "Жар-птиця" - наступна робота композитора, що принесла йому світову славу.

Джерело: classic-music.com
Переклав з англ. Півтон Безвухий

Немає коментарів:

Дописати коментар