суботу, 29 жовтня 2016 р.

У Києві відбувся VI конкурс композиторів імені Карабиця

У Києві відбувся VI Конкурс композиторів імені Карабиця. Конкурс проходив за підтримки Департаменту культури виконавчого органу київської міської ради (київської міської державної адміністрації) та ТОВ «Карше». В конкурсі брали участь студенти мистецьких навчальних закладів України.В конкурсі взяли участь 18 учасників–композиторів. Із них: 8 – з Харківського університету мистецтв, 5 – з Інституту ім. Глієра, 4 – з Одеської музичної академії, 1 – зі Львівської музичної академії. В журі конкурсу працювали – Володимир Щебраков (голова НСКУ, голова журі), Віктор Камінський (Львів), Кармела Цепколенко (Одеса), Володимир Птушкін (Харків), Олексій Скрипник (Донецьк–Київ), Юрій Зільберман, Віталій Годзяцький (Київ), а також Маріанна Копиця – вдова І. Карабиця, Андрій Бондаренко – учень І. Карабиця.

В умовах конкурсу передбачалися обмеження по виконавському складу – до 2–3 інструментів, по хронометражу – 6–7 хвилин, а також, як умова - зв'язок із творчістю І. Ф. Карабиця. 

Нагороди отримали:
Гран-прі – Катерина Воронюк, Антон Кошелєв (Одеса) та Катерина Палачова (Харків).
1 місце – Марія Шавель (Львів)
2 місце – Анастасія Наконечна, Христина Зуєва (Харків)
3 і 4 місця – Марія Грабіна, Фільченкова Христина (Одеса), Аліна Наконечна, Владислав Солодовников, Михайло Козиряцький (Харків).

В молодшій категорії:
1 місце – Надія Устюжаніна та А. Пшеничний

Рівень більшості конкурсантів нас порадував. Особливо порадувала одеська школа, а саме – вміння працювати з музичним матеріалом, розгортати мелодичну лінію, уникати самоповторень та шаблонних  рішень.  Цілком заслужені два гран–прі для Одеси. Харківська школа натомість порадувала багатоманітністю – тут були і експерименти з використанням роялю як барабанів, і цитування бетховенської Елізи, і дуже  цікаві звернення до українських народних пісень, зокрема з сучасним використанням бандури (у Христини Зуєвої). Львів представив лише одну учасницю, зате влучно – на перше місце.

Не всім, щоправда, вдалося вкластися в рекомендований ліміт. Деякі твори розтяглися до 10 хвилин, але, як на наш погляд, вміти писати стисло – це дуже хороша риса.  Не обійшлося і без творів у стилістиці романтизму кінця позаминулого століття, але, шановні колеги, на сучасних композиторських конкурсах  такі твори не мають шансів. Пишіть сучасно!

А от до організаторів у нас дуже і дуже серйозні є побажання.

По–перше забудьте про Будинок архітектора! Це дуже невдалий вибір! О 17–й годині поруч починає працювати клюб «Хевен», який випромінює низькі частоти на безпардонних децибелах. При такому гулі навіть пити каву некомфортно, а тим більше – слухати музику. Це неповага і до учасників конкурсу, і до членів журі, і до слухачів.

По–друге – планування часу. Конкурс розпочали о 14:30, але на 17–у годину в цьому залі було призначено вже наступний концерт, і 2,5 годин не вистачило для того щоб вислухати 18 конкурсантів (помножте 18 на 10 хвилин!). На цьому ґрунті прямо в залі виникла неприємна суперечка. Знов–таки неповага до учасників.

Є питання і щодо вибору головних призів – тур по Європі  від компанії «Нова–тур». Тур по Європрі  – це круто, але на подарункових сертифікатах від цєї компанії зазначена київська вулиця, якої не існує – «красноармєйская», тож маємо сумніви у її солідності.

Також шкода, що не брали участі студенти–композитори з Київської  та Дніпрянської («дніпропетровської») музичних академій. Можливо бракувало інформації про конкурс. Хоча може вони просто злякались конкуренції з сильнішими одеситами? ;)
­­

Так чи інакше, через рік чекаємо на наступний конкурс. Сподіваємось, він буде не менш цікавим, а помилки організації будуть виправлені. Переможців же цього конкурсу сподіваємось почути також на найближчому фестивалі «Прем'єри сезону» навесні.

1 коментар:

  1. Після тривалого процесу співбесіди з іпотечними кредиторами ми в кінцевому підсумку запропонували пана Педро Джерома про позику в його пропозиції іпотечного кредиту. Як перший покупець житла, він чудово допоміг нам отримати іпотеку, надавши чудові поради та завжди піклуючись про наші інтереси. Я б безумовно рекомендував кожному, хто купує будинок або шукає кредитора з позитивною позикою для фінансування своїх потреб або бізнесу, використовувати пана Педро Джерома та його команду для будь-якого виду позики. Я обов’язково скористаюся ними знову в майбутньому. Ви можете зв’язатися з кредитним офіцером Педро Джеромом за електронною поштою: pedroloanss@gmail.com або через WhatsApp: WhatsApp: +1-8632310632 Удачі.

    ВідповістиВидалити