вівторок, 15 березня 2022 р.

НМАУ викреслила московського митця із числа почесних професорів

  

 
Ректора Московської консерваторії Олександра Соколова позбавлено звання почесного професора Національної музичної академії України. Відповідне повідомлення та скан документу з’явився на сторінці Facebook ректора НМАУ Олега Тимошенка. 


О. Соколов отримав звання почесного професора НМАУ у 2013 році за часів керівництва В. Рожка. У 2014 році разом з іншими російськими культурними діячами О. Соколов підписав листа на підтримку позиції президента Росії щодо російської військової інтервенції в Україну. Втім тоді керівництво НМАУ вирішило жодним чином не реагувати на цей ганебний вчинок. Лише 14 березня 2022, на 18-й день повномасштабного російського вторгнення в Україну, думка київських консерваторців змінилась і вченою радою було одностайно проголосоване рішення про позбавлення московського негідника почесного звання. 

Звичайно такий крок, хоч і запізнілий, слід вітати. Також, сподіваємось, керівництвом консерваторії вже вжито заходи щодо логотипів "россотруднічєства", які всі ці 8 років зустрічали відвідувачів консерваторії з портретів композиторів, розвішаних по стінах консерваторії.   
  
Немає коментарів:

Дописати коментар