вівторок, 22 серпня 2017 р.

Skazkafest: Як відрізнити майстра від шарлатана?
Випала нагода і нам  відпочити від трудів наших праведних. Місцем відпочинку ми обрали собі околиці смт Чорноморського в Одеській області, де в цей час проходив фестиваль «Казкове місто», або як пишуть аборигени – «Сказочньій город».

«Казкове місто» - це найкращий відпочинок на морі для тих, хто цінує свободу від благ цивілізації і має хоч мінімальне туристичне спорядження. В якості бонусу Ви отримуєте можливість пройти майстер-класи або послухати проповіді «тренерів» фестивалю – щоденно таких там відбувається близько сотні, а впродовж усіх 10 днів фестивалю – близько тисячі.

Місце проведення фестивалю в промінях ранкового Сонця
Але як вгадати, на який майстер-клас іти варто, а на який краще не витрачати часу?
Вгадати важко. Особливо новачкам. Але один 100%-й критерій я все ж підкажу.

Зазвичай тренери анонсують свої зайняття у буклеті фестивалю і на лінійках. На лінійках – докладніше. Якщо тренер анонсує своє зайняття і проводить його українською – можете бути певні, це компетентний тренер і до нього варто піти. Кількарічний мій досвід участі в «Казці» це підтверджує. Цього року,  зокрема, я відкрив для себе Іштвара-йогу завдяки чудовому практику і вчителю йоги – Христині Губській.

1000-зірковий готель біля моря запрошує
Що стосується майстрів, рівень  розвитку яких поки що не дозволяє їм послугуватися українською,  маємо строкату картинку. Компетентні є. Зокрема минулого року я долучився таким чином до школи бойових мистецтв В.Краєвського, що є продовженням японських Айкідо і Дзю-цу. 

Але є і інші. Один з них, наприклад, пояснював механізм отримання вражень через особливості роботи друкарської машинки, а все через те, що в його мові слова «враження» і «друк» мають аж 5 спільних букв поспіль[1]. Його учень пішов ще далі і стверджував, що давньогрецьких муз надихало мукання корови, тому і слово «муза» починається з «му».

Розповідають і ще відвертіші нісенітниці. Наприклад про те, що двічі описане в Бутті створення людини[2] – це насправді два різних акти, вчинені двома різними божественними особами (!) над двома різними парами людей. Відповідно є дві лінії потомства людей, а відрізняються нащадки перших від других… знаєте чим? Хм…. Здатністю повірити казкарю в його казку! Наче, придумав цю казку такий собі товариш Хрустальов, росіянин звісно ж. Хоча, в цьому щось є – інколи здається, що деякі й справді походять від мавпи.
Сліди давньоіндійської цивілізації на Одещині.
Стіни Храму Мудрості, II тис. до н.е.

Багато доповідей присвячено тому, як клеїти дівчат або окільцьовувати чоловіків, але через неактуальність цих питань для нашої благочестивої особи ми не давали собі труд їх відвідувати. Ще навчають груповій грі на барабанах, і для тих хто не навчався у музичній школі це може бути корисно. Любителям пророкувати по гральних картах, небесних світилах, датах народження, іменах, кавовій гущі – також широкий вибір, але, закономірно, виключно російський.  Дехто з казкарів, знов таки – російських, анонсує «очищення» клієнтів. Ми не ризикнули до них іти, бо хто знає, може й справді вони можуть у нас щось відчистити?

Skazkafest на березі моря проходить щороку. Наступний – у серпні 2018. Тож, ласкаво просимо на казку! Відпочивайте з радістю і приємністю! Але будьте обачливі з  вибором казкарів! 

І, наксамкінець, для любителів жанру селфі:

День 1-й. Засмагаю
Закінчення відпустки. Засмаглий.[1] Рос. «впечатление»  і  «печать».
[2] Див. Буття 1:27 і Буття 2:7, Див. також:
А.І. Мельник "До історії творення Богом людини" // Історичне релігієзнавство. – Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2012. – с.163-175
 


Немає коментарів:

Дописати коментар