пʼятницю, 17 лютого 2017 р.

Реформи музичних шкіл - чи справді вони потрібні?

13 лютого відбулося позачергове засідання Всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного виховання. На засіданні обговорювались питання майбутнього шкіл естетичного виховання у світлі "децентралізації", а також реформи, яку пропонує Міністерство культури України. 

Під час наради особливу увагу було приділено обговоренню питань законодавчого закріплення позашкільної освіти, зокрема мистецької освіти, в проекті Закону України «Про освіту» (реєстр. № 3491-д), який готується Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти до другого читання. За дорученням керівництва Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України від секретаріату в засіданні взяв участь головний консультант секретаріату Комітету Євген Васильович Красняков.

Засідання відбувалося у приміщенні ДМШ № 35 м. Києва
 Учасники заходу одностайно підтримали пропозицію щодо недоцільності заміни назви «Початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання: музичні, художні, хореографічні, театральні, хорові, мистецтв та інші)» на «дитячі мистецькі школи».


Крім того, було прийнято лист-звернення до Міністра культури від учасників наради делегованих представників, в якій йшлося про недоцільність запропонованої реформи, а також була дана незадовільна оцінка діяльності відділу мистецької та художньої освіти Міністерства культури, який очолює Т.М. Колос.
Зміна назви наших закладів на «мистецькі школи», як це передбачено прикінцевими положеннями щойно прийнятого Закону, ніякого відношення до «реформування» не має, але може призвести до юридичного паралічу всієї системи шкіл естетичного виховання, значно погіршить соціальних захист педагогічних працівників. До того ж разом зі зміною назви потрібно буде змінити Статути та печатки початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, а також зробити перереєстрацію всіх їх установчих документів, що потягне за собою колосальні додаткові витрати з місцевих бюджетів.  [....]
Від імені делегованих представників Всеукраїнської ради директорів звертаємося до Вас з проханням не допустити проведення «реформи заради реформи», дослухатись до думки більшості працюючих у школах естетичного виховання і розглянути питання подальшого перебування на посаді начальника відділу навчальних закладів Колос Т.М.. Адже її амбіційність і непорядність, неповага до думки опонентів та подальше перебування на цій посаді може призвести до дуже важких втрат у системі початкової мистецької освіти.

 


Цікаво, що опитування серед мистецької громадськості показує, що найбільш актуальним наразі є питання оновлення парку музичних інструментів (підтримка майже 90% респондентів). Абсолютна більшість зацікавлена у збереженні мережі шкіл естетичного виховання (87 %), контингенту учнів у них (84 %), а також обсягу занять з учнями (80 %). Актуальним є і питання підвищення заробітних плат (79 %).

Натомість, прихильників перейменування шкіл або проведення реформ небагато (менше 5 %). Ще менший відсоток тих, хто вважає, що на мистецьких школах слід економити (менше 2 %). Взяти участь в опитуванні можна перейшовши за посиланням https://goo.gl/forms/cFZQuaUX7ecoZZjl2
Півтон Безвухий

Немає коментарів:

Дописати коментар