середу, 22 квітня 2015 р.

Професори російських консерваторій вишикуються в чергу за довідкою про несудимість

Пропонуємо Вашій увазі захоплюючий текст професора Ростовської консерваторії Олександр Селіцького, знайдений нами у Лицекнизі.
Вчора я отримав довідку про відсутність судимості, можете мене привітати. Цей документ вимагає Міносвіти, інакше консерваторія не пройде атестацію (або акредитацію або щось ще в цьому роді). З моєї особистої справи у відділі кадрів добре видно, що після 8-ми класів школи я вступив до училища, потім до консерваторії, після закінчення якої служив в армії, потім почав працювати в тій же консерваторії, що й роблю донині. Мені не тільки не було за що, але й не було коли сидіти у в'язниці.
Тим часом, три тижні тому я відправився в УВС, написав заяву, пред'явивши паспорт та ксерокопію паспорта, вчора подзвонив, дізнався, що довідка готова, сходив, забрав, віддав в той же відділ кадрів. У заяві треба було вказати - ви вгадали - паспортні дані. Тобто представити ці дані в трьох примірниках: паспорт, копія паспорта та сама заява. Мабуть, з одного разу і навіть з двох разів осягнути їх неможливо.
Скільки педагогів вузів у нас в країні? І всі пройшли через цю хвилюючу процедуру або пройдуть в недалекому майбутньому. В "органах" спеціально для цих цілей виділено приміщення, люди, які цим займаються повний робочий день. У наш цифровий вік в поліцейських комп'ютерах міститься вся інформація про кожного з нас - хіба ж дарма процвітає скасований 20 років тому інститут прописки, хоч і під псевдонімом реєстрації! Якщо вже Міносвіти забажав вивести нас на чисту воду, чому б їм просто не представити  в суміжне МВС списки педагогів усіх вузів і не попросити вказати тих, хто має судимість (наприклад, за читання Солженіцина або підпільне виготовлення джинсів). Ні, так не цікаво. Нехай кожен попрацює, розумієш! Чим їм ще й зайнятися, ледарям, дармоїдам, цим доцентам з кандидатами. І суворі правоохоронці з готовністю пішли назустріч освітянам.
Хай живе закон і порядок! І геть Конституцію, з її нав'язаними західними спецслужбами статтями про якусь там презумпцією невинуватості. Ура, товариші!


 З російської переклав Півтон Безвухий
Немає коментарів:

Дописати коментар