понеділок, 11 листопада 2019 р.

Естрадно-симфнічний оркестр кличе по допомогу

Державний естрадно-симфонічний оркестр України, він же - Kyiv Symphony Orchestra, опублікував на сторінці Facebook звернення із проханням допомоги.

В повідомленні пишуть, що міська влада, яка фінансує оркестр, цього разу доручила оркестрові самостійно заробити більше трьох мільйонів гривень. Така сума виявилась для оркестру завеликою, і тепер до проблем з виплатою зарплати оркестрантам додалися проблеми з платою за оренду репетиційної бази.«15 листопада – останній термін, коли можна внести плату за оренду. Якщо ми цього не зробимо, ми опинимося на вулиці» - резюмує автор повідомлення. І просить переказати гроші на офіційний рахунок юридичної особи, або, як варіант, на приват-банківську карточку директора оркестру Олександра Семеновича Зайцева.

Нагадаємо, що Державний естрадно-симфонічний оркестр існує з 1979 року. У 2005 - 2018 оркестр очолював Микола Лисенко - праправнук нашого видатного основоположника композиторської школи. В ці часи оркестр дуже навіть успішно виступав в Україні і за кордоном, зокрема грав у мюзиклі «Notre Dame De Paris», був основою проекту «Рок-симфонія», і не цурався й сучасної академічної музики, зокрема виступав на таких фестивалях як «Київ-Музик-Фест», «Прем’єри сезону» і навіть неодноразово грав випускні іспити студентів-композиторів.

У 2017 році  було змінено директора оркестру — замість Сергія Федоренка було призначено Олександра Зайцева. Останній в свою чергу звільнив з роботи художнього керівника — Миколу Лисенка і на його місце запросив вихідця із Донецька Богдана Пущака. Музична громадськість, і зокрема керівники Спілки композиторів України тоді виступали проти звільнення Миколи Лисенка, але і новий керівник, і оркестранти хотіли змін, і, як ми тепер знаємо на прикладі 73% громадян, коли хочеться змін - немає значення, якими будуть ці зміни, аби ж тільки зміни.

Перше, що змінилось, це звичайно ж назва. Оркестр стали іменувати Kyiv Fantastic orchestra. До речі «естрадно-фантастичним» оркестр взагалі-то називали і раніше, але неофіційно, імовірно за фантастичне звучання. Але щось пішло не так, і влітку 2019 оркестр знову змінив назву і художнього керівника. Тепер оркестр іменується як Kyiv Symphony Orchestra, а головним диригентом є італієць Луїджі Ґаджеро.

Змінили також офіційний сайт оркестру. Тепер на офіційному сайті немає нічого про історію оркестру, зате є рясні емоційні звороти про свою неповторність, розраховані очевидно на тих же 73% шанувальників емоційних текстів. 

Але час іде вперед, одні зміни тягнуть за собою інші зміни, і ось Віталій Кличко, цілком в дусі часу, почувши про нечувані успіхи оркестру, вирішив, що ці успіхи будуть ще феєричнішими, якщо мотивувати колектив більш високою планкою очікувань. І поставив таку планку на рівень 3 000 000 гривень щорічного прибутку. Зацініть, наскільки високим є рівень довіри мера до компетенцій колективу і його кервіників!  

Ми віримо, що нове керівництво оркестру, завдяки якому колектив «переживає в даний момент революційне оновлення», із вдячністю прийме усі зміни, продиктовані епохою змін і високу довіру мера виправдає, а оркестр надалі радуватиме нас фантастичним звучанням!     
   
З побажаннями успіхів,
Півтон Безвухий.


Немає коментарів:

Дописати коментар