суботу, 16 грудня 2017 р.

Топ 11 публкацій про вплив музики на мозок

"Музична скриня"  спробувала зібрати топ-10 публікацій, в яких оповідається про вплив музики на діяльність мозку людини. 

Доцільність таких публікацій очевидна. Вони спонукають батьків віддати дітей вчитися в музичну школу або хоча би музичні гуртки, а чиновників - не захоплюватися ідеями реформ мистецької освіти, за якими насправді криється банальне бажання зекономити на зарплатах викладачів. 

Якість таких публікацій, щоправда залишає бажати. Ось остання з них, гран-прі нашого рейтингу:
"Науковці із Японії в ході експерименту виявили, що в музикантів особлива будова півкуль мозку. У них виявлені задіяні ділянки мозку, якими звичайні люди не користуються".
Це пише Національний музичний портал Music Review з посиланням на російське джерело VistaNews.

"Граючи на піаніно, музикант одразу стежить за рухом ніг і пальців рук, при цьому читає ноти і сприймає на слух мелодію, яку виконує"
 - таке пояснення вкладає журналіст у вуста свого персонажу -  Еріко Айби, яка в російській публікації згадується, як науковець, а в українській - вже як піддослідна.

Доля правди в цьому є. Дійсно, гра на фортепіано вимагає одночасного зосередження на різних задачах - і насамперед, це слуховий контроль різних пластів музичної тканини. Це, до речі те, чого не вміють наші чиновники - одночасно слідкувати за тим, якими є наслідки їхньої діяльності для різних верств суспільства. 

 
Але пояснити до чого тут будова півкуль головного мозку, журналіст, природно, не здатен. Напевно тому, що не вчився ані музиці, ані нейробіології.  

А ось наша підбірка заголовків за останні два роки. Як бачимо, тут багато всього - від розвитку до опіатів.І, нарешті, для порівняння, єдине українське наукове дослідження, яке відображається в Google scholar:
Дослідник з'ясовував, як змінюється електроенцефалограма головного мозку при прослуховуванні «Місячної сонати» Бетховена і  «Smells Like Teen Spirit» гурту Nirvana. Виявив, що змінюється по-різному.  І виявив, що по-різному змінюється у чоловіків і жінок. Щоправда зміни представлені лише цифрами, про вплив на інтелект не йдеться.

На завершення нашої статті ми згадаємо відомий вислів, який приписують актору Мартіну Маллу[1] - «говорити про музику,  це те саме, що танцювати про архітектуру». Тому, всім, хто бажає розвинути свій мозок до рівня, хоч трохи кращого, ніж у наших горе-журналістів та горе-чиновників - запрошуємо до зайнять музикою!

Півтон Безвухий
Дозволено передурк на умовах cc by-sa 3.0

Немає коментарів:

Дописати коментар