суботу, 7 жовтня 2017 р.

ВРУ проголосувала за обмеження гастролей російських артистів

Верховна ухвалила законопроект щодо організації гастролей російських артистів в Україні. За відповідний законопроект № 6682  проголосували 232 депутати, головним чином із фракцій БПП, Народного фронту, Самопомочі, Радикальної партії Ляшка, частина "Батьківщини" і позафракційних (зокрема, усі свободівці). На жаль, прогуляв це засідання М. Поплавський, але підтримав Є. Рибчинський (обидва артисти тепер в групі "Воля народу").
Тепер Закон про гастрольні заходи, буде доповнений такими абзацами:


Не допускається проведення гастрольних заходів, що популяризують або пропагують державу-агресора та її органи влади, представників органів влади держави-агресора та їхні дії, що створюють позитивний образ держави-агресора, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України;


Забороняється проведення гастрольного заходу, учасником якого є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.
Окрема стаття  також описує, яким чином організатори мають попереджати СБУ, а остання -  стежити за виконанням закону.

Не будемо описувати гіркі втрати шанувальників російської попси і серіалів, але подивимось, чи загрожує цей закон в разі набуття чинності нам, шанувальникам музики академічної. 

Отже, у "Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці", який є на сайті Мінкульту (і є більш розгорнуте дзеркало у Вікіпедії) із 112 осіб академічних музикантів  аж один (1). Це Йосип Давидович Кобзон. Що? Теж не академічний? Значить нуль (0). Абсолютний нуль. Тому нам з вами боятись нічого. Абсолютно нічого!

Принаймні поки що.

Звичайно, можливо хтось із моїх колег спитає, а як же Анна Нетребко, яка гастролювала в ДНР і підтримала підконтрольну ДНР-вському мінкульту структуру фінансово,
Ні, її  в тому списку немає, тож можете спокійно насолоджуватися її руладами.
Можливо, хтось згадає Юрія Башмета, Валерія Гергієва, Деніса Мацуєва, Володимира Співакова і Сергія Стадлера, які підписали славнозвісну заяву на підтримку дій Путіна щодо окупації Криму?

Ні, наш доблєсний Мінкульт успішно стоїть на захисті тієї частини мистецтва, яка начебто "внєпалітєгі", і тому ці особи спокійно можуть улещувати меломанів в концертних залах України і надалі. До чорного Переліку їх ніхто не вносив. 

І навпаки, наші митці можуть надалі спокійненько собі улещувати слух вірнопідданих Путіна і заробляти на тому свої ніштяки, і нічого їм за це не буде. Ось така вона, #зрадоперемога.

А. Нетребко та О. Царьов з прапором ДНР у Донецьку

Немає коментарів:

Дописати коментар