субота, 4 березня 2017 р.

Флешмоб: #Врятуємо_школи_естетичного_виховання

В Україні стартував Флешмоб #Врятуємо_школи_естетичного_виховання. Метою флешмобу є привернення уваги інститутів влади до загроз, що постали перед Школами естетичного виховання у зв'язку з децентралізацією і перспективою реформування початкової мистецької освіти. 

Учасники флешмобу - вчителі і учні музичних, хореографічних, художніх шкіл - фотографуються з гаслами «SOS. Врятуйте музичні школи», «Ми хочемо навчатись музиці», «Сьогодні я навчаюся - завтра прославляю Україну», «Професійне мистецтво - професійна країна»,
а також - «Ми виховуємо не солістів, а еліту держави», «я маю право на повноцінну музичну освіту», «Ні економії на дітях», «Не дамо знищити генофонд нації», «Ні реформам заради реформ», «Реформатори від культури - не знищуйте початкову ланку мистецької освіти в школах естетичного виховання», «Припиніть міряти культуру продуктовим кошиком»..


Серед гасел є і світлини з цитатами класиків «Якщо дитина взяла в руки скрипку - вона не здатна на правопорушення (В. Сухомлинський)», а також конструктивна, на наш погляд, пропозиція «ввести до розробки закону педагогів-практиків!».В міністерстві культури реформу вважають невідворотною. На думку заступника міністра культури С. Фоменко «Якщо ми зараз зірвемо прийняття проекту Закону «Про освіту» – зникнуть мистецькі школи та мистецька освіта взагалі. Наше завдання, як Міністерства культури, стояти на захисті нашої галузі і ми це робимо». До того ж, на її думку «законопроект містить низку статей, які говорять про покращення існуючих умов діяльності освітніх закладів, в тому числі питання оплати та соціальні гарантії працівників».


 А от в середовищі реформаторів ми знайшли блюзнірський коментар:

Флешмоб стартував в останні дні лютого, Фотографії поміщаються у мережі Фейсбук під хештегом врятуймо_школи_естетичного_виховання, їх нараховується вже кілька десятків з різних міст України.Першим професійним колективом, що долучився до підтримки Флешмобу став Черкаський джаз квінтет.

Тим часом у блозі Громадської ради при Міністерстві культури опубліковано дослідження громадської думки, в якому показано, що мистецька громадськість очікує на зміни, що сприяли би модернізації матеріально-технічного забезпечення мистецьких шкіл і розширення таких публічних форм діяльності, як, наприклад, конкурси та майстер-класи; проте пропозиції щодо можливого скорочення або полегшення навчальних програм мистецьких шкіл, або поділу початкової мистецької освіти на «формальну»  («професійну») і «неформальну» («загальномистецьку підготовку») - не підтримуються.
 


Півтон Безвухий
дозволено поширення 
на умовах сс by-sa 4.0

UPD реформатори переходять до погроз.

UPD 2- серед учасників флешмобу - відомий український композитор, учасник легендарної творчої групи "Київський авангард", заслужений діяч мистецтв України, Лауреат премії ім. Лятошинського, член Національної спілки композиторів, людина, що присвятила вихованню дітей близько 50 років (!) - Віталій Олексійович Годзяцький

UPD 3 - звичайно ж висловлювання У. Черчілля є актуальним

Немає коментарів:

Дописати коментар