середу, 7 грудня 2016 р.

Український переклад опери "Орфей і Еврідіка" доступний у ВікіджерелахУ проекті «Вікіджерела» опубліковано лібрето опери Х.В. Глюка «Орфей і Еврідіка» в українському перекладі Євгена Дроб'язка. Дозвіл на публікацію надав нащадок перекладача - Лев Дроб'язко.
Поки що тільки сам текст, без нот. Втім ноти можна знайти в будь-якій музичній бібліотеці, а скомпілювати - це вже справа техніки.


Зараз в роботі інші переклади Є. Дробязка - «Чарівна флейта» В.А. Моцарта (матеріали доступні в повному обсязі) і «Весілля Фігаро» В.А. Моцарта (на жаль поки що знайдено лише частково).


А поки запрошуємо ознайомитись з Глюком. До речі, механізм Вікіджерел дозволяє переглядати текст поряд зі сканом і, таким чином, перевіряти, чи не вкралася десь помилка розпізнавання. Цей механізм також додатково захищає сторінку від вандалів - її не можливо редагувати безпосередньо, а лише через сторінку індекса, потрапити на яку середньостатистичному вандалу навряд чи вистачить клепки. 


Орфей і Еврідіка - друга опера, лібрето якої повністю доступне в українському перекладі у Вікіджерелах. Першою була опера Д. Бротнянського -
«Сокіл» (в перекладі М. Стріхи).

Немає коментарів:

Дописати коментар