пʼятницю, 2 травня 2014 р.

Освоюємо пласт стрілецьких і повстанських пісень!

Шановні колеги-музиканти,
Є ідея влаштувати концерт з музичних творів в академічному напрямку, що пов'язані з тематикою національно-визвольного руху в Україні. Якщо оперативно   спрацюємо - концерт може відбутися в рамках фестивалю "арт-форум" у майстер-класі (до 23 травня).

На мій погляд ця ніша потребує освоєння.
З одного боку митці завжди оспівували драматичні  сторінки історії свого народу - згадаймо творчість боянів, потім кобзарів, потім опери Лисенка і, врешті - творчість сучасних рокерів. Тож чому б не спробувати свої сили і нам, академістам?
З іншого боку композитори-академісти накопичили чималий досвід обробки українських народних пісень, щоправда концентрувались більше на ліричних або обрядових. Тож чому б не звернутися врешті до стрілецьких і повстанських?
Актуальність освоєння такого пласту очевидна - адже мистецтво покликано не тільки розважати, але й виховувати. В наш час - особливо.

Отже, для участі в проекті прошу усіх колег зголоситися - композиторів - з власними творами, а виконавців - з репертуаром. Один з моїх колег вже запропонував 4 пісні (є тут - http://aib.at.ua/index/vokalni_ta_khorovi_tvori/0-28). Натхнення можна черпати, наприклад, на сайті pisni.org.ua, а краще безпосередньо в народному середовищі.

Найбільше цікавить тематика, що в радянські часи з відомих причин гарантовано підпадала під табу. Пропозиції пишіть тут в коментарі, або моєму колезі у фасевоок, вконтакт, на імейл  або в будь-який інший зручний для вас спосіб.

Немає коментарів:

Дописати коментар