середа, 12 березня 2014 р.

Лист Міністру культури України з приводу відсторонення Вовкуна В.В.

Публікуємо відкритий лист Міністру культури України
Нищуку Євгену Миколайовичу від українськихї митців. Оригінал на сторінці у Фейсбуці, спільнота Асамблеї діячів культури.
Міністру культури України
Нищуку Євгену Миколайовичу
Шановний пане Євгене!
Ми, спільнота артистів, обурені ситуацією, що відбулась 9 вересня 2014 року, під час вшанування 200-річчя народження Т.Г.Шевченка, коли головний режисер Вовкун В.В., в «кращих» радянських традиціях безглуздо змусив стояти всіх 150 артистів ЧОТИРИ ГОДИНИ НА ХОЛОДІ В ОДНИХ КОСТЮМАХ, СМОКІНГАХ І КОНЦЕРТНОМУ ВЗУТТІ! При цьому, попередньо було домовлено, що хор після творів буде виходити за куліси, але в останній момент, заради «картинки», змінили рішення. Під кінець, навіть прості люди почали скандувати: «Вдягніть їх!» і «Відпустіть артистів!». Ми розуміємо, що виконуємо службові обов`язки, але ми не підписувалися втрачати своє здоров`я через примхи радянського режисера.
Багато з нас, як і Ви, виборювали свободу днями і ночами на Майдані, дивлячись в очі «Беркуту». На відміну від цього випадку, тоді було за що жертвувати здоров’ям і, навіть, життям.
У першій промові на Майдані в якості міністра, Ви пообіцяли, що не дасте ображати артистів, що Міністерство більше не буде всліпу обслуговувати урочисті заходи, а отримає нове дихання.
Переконані, Ви чудово знаєте, що цей випадок не одинокий, адже ще з часів Сталіна і донині - чим вищий рівень заходу, тим гірше ставлення до артистів. Це радянська нахабність, безвідповідальність і карикатурна пафосність.
Ми будуємо нову країну, де не місце уламкам старого режиму. Натомість в культурному середовищі вже виросло ціле покоління молодих, професійних, амбітних кадрів.
Тому наполегливо просимо :
- відсторонити пана Вовкуна від режисування урочистих заходів,
- дати розпорядження всім культурним установам України: не порушувати честь і гідність артистів; не допускати умов праці, що суперечать Трудовому кодексу, та впливають на погіршення здоров`я артистів.
Відповідь просимо опублікувати на офіційному сайті Міністерства, та надіслати за електронною адресою: paasha@ukr.net
З повагою , колеги. Слава Україні!

Можемо в свою чергу лише додати, що на наш подив на сцену не допустили тих митців,які на те більше ніж заслужили, протягом усіх трьох місяців боротьби виходячи на Майдан і підтримуючи своєю творчістю бойовий дух патріотів України,


Немає коментарів:

Дописати коментар