суботу, 30 квітня 2016 р.

Українська Вікіпедія оголосила музичний тематичний місячник


Українська Вікіпедія оголосила проведення місячнику української музики. Місячник почнеться 1 травня і закінчиться 31 травня. Про це повідомляє сторінка відповідного Вікіпроекту

На цій же сторінці представлено цікаві статистичні дані. Так, на сьогоднішній день  в українській Вікіпедії нараховується 4475 статей, присвячених українській музиці та музикантам  загальним обсягом близько 33 МБ. Інші музичні культури за представленням в українській Вікіпедії відстають:категорія статей
Українська музика. 4475
Музика США......... 3716
Британська музика. 1847
Російська музика... 926
Німецька музика.... 532
Французька музика. 461
Шведська музика... 334
Італійська музика... 295
Польська музика.... 243

 З іншого боку  й обізнаність українською культурою вікіпедистами інших країн дуже нерівномірна. Достойні показники мають лише російська та англійська мовні розділи Вікіпедії:

Вікіпедія статей
українська............ 4475
російська............. 1223
англійська............ 917
польська.............. 246
німецька.............. 140
французька..........149

На наш погляд така нерівномірність в цілому пов'язана з дискрімінаційною політикою діячів шоу-бізнесу. Адже вміст Вікіпедій відображає інтереси її дописувачів - вікіпедисти пишуть те, про що їм цікаво писати, або принаймні про те, що вони знають (виключення складають ботозаливки, які музичного сектору поки що не сягнули).

Природно, українські дописувачі найбільше цікавляться вітчизняною музикою, отже про неї і пишуть. Проте високі показники американських англійських і російських музичних культур, і скромні - інших європейських (і тим більше - неєвропейських культур) - це радше вибір власників вітчизняних радіо-станцій, які транслюють переважно американських британських та російських артистів, дискрімінуючи представників інших національних культур.

З іншого боку високим показникам присутності української музики в російській та англійській Вікіпедії ми радше завдячуємо українцям, які послугуються цими іноземними мовами. Бідність представлення  української музики у Вікіпедіях іншими мовами (якими мало хто з українців володіє) знов-таки свідчить про дискрімінаційну політику, але вже іноземних власників радіостанцій. Не в останню чергу дається взнаки і кволість української влади у промоції  української музики за кордоном.

Між тим, завтра (на Великдень!) місячник стартує. Взяти участь в ньому може кожен.Отже, бажаємо Вам весело відсвяткувати Великдень, а тоді спробувати свої сили у Вікіпедії!

 

Півтон Безвухий. 
Розповсюдження на умовах cc by-sa 4.0


1 коментар:

  1. Муахаха, а я переклав статтю про оперу «Мойсей» російською) Точніш, переклав Ґуґл, а я вичитав, бо ця тактика дуже добре спрацьовує, перевірено)

    ВідповістиВидалити